HomePiłka nożnaKacper Urbański na to zasłużył! Polak powalczy z gigantem

Kacper Urbański na to zasłużył! Polak powalczy z gigantem

Źródło: Liverpool/Bologna

Kacper Urbański zagra od pierwszej minuty w starciu Bologni z Liverpoolem w Lidze Mistrzów. Między słupkami stanie natomiast Łukasz Skorupski.

Kacper Urbański vs Atalanta BC

Independent Photo Agency Srl / Alamy

Kacper Urbański na Anfield

Kacper Urbański w 1. kolejce nowego formatu Ligi Mistrzów zadebiutował w tych prestiżowych rozgrywkach. Reprezentant Polski w 78. minucie meczu Bologna vs. Szachtar Donieck (0:0) pojawił się na murawie Stadio Renato Dall’Ara. Dziesięć dni później 20-latek zdobył pierwszą bramkę na poziomie Serie A. Pomocnik trafił do siatki głową, a jego zespół ostatecznie zremisował z Atalantą BC (1:1). Imponująca forma wychowanka Lechii Gdańsk sprawiła, że trener Vincenzo Italiano postanowił dać mu szansę występu od pierwszej minuty w meczu z Liverpoolem na Anfield. Pierwszy gwizdek sędziego Nikoli Dabanovicia o 21:00.

Wyjściowe jedenastki prezentują się następująco:

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson – Szoboszlai, Gravenberch, Mac Allister – Salah, Nunez, Diaz

Ławka: Jaros, Kelleher – Gomez, Endo, Jones, Gakpo, Diogo Jota, Tsimikas, Quansah, Morton, Bradley, Nyoni

Bologna: Skorupski – Posch, Beukema, Lucumi, Miranda – Freuler, Urbański, Moro – Orsolini, Ndoye, Dallinga

Ławka: Bagnolini, Ravaglia – Holm, Erlić, Castro, Iling-Junior, Casale, Corazza, Aebischer, Odgaard, Lykogiannis, Fabbian.

Liga Mistrzów kopalnią niespodzianek. Sensacyjny lider i wicelider tabeli [ZDJĘCIE]
Lille sprawiło sensacje! Real Madryt z porażką w Lidze Mistrzów
Aston Villa zaskoczyła Bayern! Niemcy polegli w Anglii [WIDEO]
Liverpool złamał Skorupskiego. Salah z pięknym trafieniem! [WIDEO]
Urbański blisko gola przeciwko Liverpoolowi. Soczyste “Ku**a mać” [WIDEO]
Puchar Polski: Kolejna sensacja! Ekstraklasowicz wyeliminowany przez III-ligowca
David Balda skomentował nowy transfer Śląska. Sporo pochwał
Girona wpakowała sobie dwie bramki samobójcze. Szalony mecz w Lidze Mistrzów [WIDEO]