HomePiłka nożnaKoledzy Lewandowskiego zmierzyli się z Polakiem. Drugi występ w Lidze Mistrzów

Koledzy Lewandowskiego zmierzyli się z Polakiem. Drugi występ w Lidze Mistrzów

Barcelona wygrała z Young Boys Berno (5:0). Tego wieczoru oprócz Roberta Lewandowskiego na murawie Estadio Olimpico pojawił się drugi z Polaków – Łukasz Łakomy.

Robert Lewandowski uderza w meczu z YBB

Aflo Co. Ltd. / Alamy

Robert Lewandowski i Łukasz Łakomy w LM

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki, a Barcelona pewnie pokonała Young Boys Berno 5:0 w 2. kolejce fazy ligowej LM. Kapitan reprezentacji Polski trafiał do siatki odpowiednio w 8. i 51. minucie. Podopieczni Hansiego Flicka aktualnie zajmują 10. miejsce w tabeli, ponieważ w pierwszym meczu przegrali z Monaco (1:2).

Jak się okazuje, na murawie Estadio Olimpico w 83. minucie zameldował się młodzieżowy reprezentanta Polski oraz zawodnik gości – Łukasz Łakomy. 23-latek zmienił Kastriotego Imeriego. Pomocnik nie mógł jednak zmierzyć się z Lewandowskim. Snajpera Dumy Katalonii w 74. minucie zastąpił Pau Victor.

Łakomy to wychowanek Wisły Puławy, skąd w 2018 roku trafił do rezerw Legii Warszawa. Nigdy nie zadebiutował w pierwszym zespole Wojskowych, a w 2021 roku podpisał kontrakt z Zagłębiem Lubin. To właśnie w barwach Miedziowych pomocnik zapracował sobie na wyjazdy z Ekstraklasy. Latem 2023 roku po zawodnika zgłosiło się Young Boys Berno, które zapłaciło za jego usługi 1,40 miliona euro. Aktualnie Polak zanotował 38 występów w barwach 17-krotnych mistrzów Szwajcarii i strzelił dwa gole.

Girona wpakowała sobie dwie bramki samobójcze. Szalony mecz w Lidze Mistrzów [WIDEO]
Atletico ukarane za derby Madrytu! Dotkliwe konsekwencje
Kacper Urbański na to zasłużył! Polak powalczy z gigantem
Jagiellonia nie boi się meczu z Kopenhagą. Jasny przekaz Adriana Siemieńca
Matty Cash wraca po kontuzji! Znalazł się w składzie Aston Villi
Piłkarz Manchesteru United uchwycony na gorącym uczynku. Odwiedził wrogie terytorium [WIDEO]
Motor Lublin zaskoczony! Trzecioligowiec prowadzi w Pucharze Polski
Wojciech Szczęsny ma wsparcie rodziny. Marina skomentowała transfer
Pellegrini chwili Legię. Na to będzie musiał uważać Betis
Imponująca seria Michniewicza dobiegła końca. Pierwsza porażka FAR Rabat w lidze