HomePiłka nożnaGuendogan z pierwszym golem po powrocie do Manchesteru City!

Guendogan z pierwszym golem po powrocie do Manchesteru City!

Ilkay Guendogan zdobył w meczu z Bratysławą swojego pierwszego gola po powrocie do Manchesteru City. Przełamał się także Phil Foden, który po raz pierwszy w tym sezonie trafił do siatki rywali. “Citizens” ostatecznie wygrali 4:0.

screen meczu

Guendogan i Foden z ważnymi golami

W 8. minucie meczu Ilkay Guendogan rozpoczął strzelanie trafiając do siatki Bratysławy. Futbolówka spadła pod nogi Niemca po woleju Savio, który został zablokowany przez jednego z defensorów gospodarzy. 33-latek oddał silny strzał prostym podbiciem. Piłka po drodze odbiła się od rywala zmieniając kierunek – bramkarz nie miał przez to żadnych szans.

Guendogan w sierpniu wrócił do Manchesteru City po rocznej przygodzie w Barcelonie. Niektórzy zwracali uwagę, że niemiecki pomocnik na starcie bieżącej kampanii nie prezentuje najwyższego poziomu. Być może ten gol doda mu więcej pewności siebie – szczególnie, że był kapitanem zespołu.

Drugie trafienie Manchesteru City w starciu z Bratysławą miało miejsce w 15. minucie meczu. Doku rozpoczął akcję rajdem z prawej flanki – po ścięciu do środka oddał piłkę Fodenowi. Anglik technicznym strzałem po długim słupku podwyższył prowadzenie. Dla 24-latka to pierwsza bramka w bieżącej kampanii.

W drugiej połowie swoje trafienie dołożył Erling Haaland oraz McAtee. Ostatecznie Manchester City wygrał starcie z Bratysławą 4:0. W trzeciej kolejce Ligi Mistrzów ekipa Pepa Guardioli zagra na własnym obiekcie z Spartą Praga.