HomePiłka nożnaCracovia remisuje ze Stalą Mielec. Niewiele zabrakło do niespodzianki

Cracovia remisuje ze Stalą Mielec. Niewiele zabrakło do niespodzianki

W poniedziałkowy wieczór w ramach 10. kolejki Ekstraklasy Cracovia podejmowała u siebie Stal Mielec. Gospodarze przegrywali w tym spotkaniu, ale ostatecznie uniknęli wpadki i zremisowali 1:1.

Benjamin Kallman

Konrad Swierad / Alamy

Stal Mielec bardzo skuteczna do przerwy

Pierwszy kwadrans spotkania był dość spokojny w wykonaniu obu zespołów. Cracovia miała kilka okazji do strzelenia gola po dograniu piłki w pole karne. Nie były to jednak stuprocentowe sytuacje. Stal próbowała odpowiedzieć, ale goście mieli problem z oddawaniem strzałów. Gdy dochodzili do szesnastki przeciwników, ich akcje kończyły się stratą piłki, bądź wybiciem przez obrońców Cracovii.

W okolicach 30 minuty, nieoczekiwanie inicjatywę przejęła Stal Mielec. Atak gości zakończył się bardzo ładnym golem Matthew Guillaumiera, który uderzył z powietrza zza pola karnego. Maltańczyk ładnie ułożył sobie piłkę na zewnętrznej części stopy, podkręcił ją i nie dał żadnych szans Ravasowi.

Cracovia w końcówce pierwszej połowy próbowała doprowadzić do remisu. Zepchnęła gości do głębokiej defensywy i tworzyła ataki pozycyjne. Najczęściej kończyły się one nieudanymi dośrodkowaniami z bocznych sektorów boiska. Do przerwy gospodarze musieli więc pogodzić się z niekorzystnym wynikiem.

Cracovia wywalczyła remis

Pierwsze minuty drugiej połowy były wyrównane. Cracovia jednak z każdą kolejną akcją się napędzała i próbowała doprowadzić do remisu. Często ich akcje kończyły się niedokładnym dograniem i były dość łatwe do rozczytania dla zawodników Stali Mielec. Goście konsekwentnie się bronili i starali wyprowadzać kontry. Dobrze realizowali plan na to spotkanie.

Ciekawa sytuacja miała miejsce w 83. minucie. Sędzia musiał podejść do monitora VAR i sprawdzić kontrowersyjną sytuację w polu karnym Stali Mielec. Marvin Senger bardzo nieodpowiedzialnie zaatakował rywala korkami podczas próby odbioru piłki. Arbiter ukarał zawodnika drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną i podyktował rzut karny. Jedenastkę w 86. minucie wykorzystał Benjamin Kallman. Niewiele brakowało a bramkarz, który rzucił się w lewą stronę obroniłby strzał piłkarza Cracovii. Piłka otarła się o jego rękawicę i ostatecznie wpadła do siatki.

Gospodarze grający w przewadze do końca walczyli o 3 punkty. Ostatecznie nie dali rady dobić dobrze dysponowanego przeciwnika. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Cracovia 1:1 Stal Mielec

Gole: Kallman 86′ – Guillaumier 30′

Żółte kartki: Glik 95′ – Guillaumier 9′, Senger 34′, Dadok 70′, Mądrzyk 74′

Czerwone kartki: Senger 85′ (druga żółta)

Cracovia: Ravas – Jugas, Glik, Ghita – Olafsson, Sokołowski, Maigaard, Biedrzycki – Hasić, Kallman – van Buren

Stal Mielec: Mądrzyk – Wlazło, Matras, Senger – Dadok, Tkacz, Guillaumier, Getinger – Domański, Krykun – Szkurin

Jeremy Sochan podekscytowany nowym sezonem NBA. “Wszystko jest możliwe”
Nie żyje Dikembe Mutombo. Legenda NBA miała 58 lat
NBA: 21-latek rzuca koszykówkę. Chce podążać za Jezusem
Wieczysta Kraków nie marnuje takich prezentów. Obrońcy odcięło prąd [WIDEO]
NBA: Wielka wymiana tuż przed startem sezonu! Zamienili się gwiazdami
NBA: Derrick Rose zakończył karierę! Był najmłodszym MVP w historii
Los Angeles FC sięga po trofeum! Kolejna asysta Bogusza [WIDEO]
Robert Lewandowski zdobył kolejną bramkę i zachował się jak lis pola karnego [WIDEO]
Boston Celtics gotowi do obrony mistrzostwa NBA. To będzie… ostatni taki sezon?