HomePiłka nożnaSerie A: Faworyci nie zawiedli, ale… We Włoszech tabela płaska jak stół [WIDEO]

Serie A: Faworyci nie zawiedli, ale… We Włoszech tabela płaska jak stół [WIDEO]

Źródło: własne

Napoli, Juventus, Milan i Inter znajdują się w ścisłej czołówce Serie A po szóstej kolejce, co pozwalałoby sądzić, że sytuacja w tabeli Serie A się normuje. Inaczej to jednak wygląda jeśli weźmiemy pod uwagę niesamowite wypłaszczenie klasyfikacji.

Juventus

Juventus. Fot. Alamy

FAWORYCI NIE ZAWIEDLI

Każda ze wspomnianych ekip miała w zeszły weekend rywala słabszego od siebie i nikt nie pozwolił sobie na zanotowanie potężnej wtopy. Zaczęło się od Milanu, który w piątek zabawił się z Lecce pokonując je 3:0, wszystkie bramki zdobywając już przed przerwą. Pierwszego gola strzelił Alvaro Morata, który zaprezentował całkowicie nowy wizerunek.

Równie gładko poszło Juventusowi i Napoli. Bianconeri rozbili 3:0 Genoę między innymi dzięki dubletowi Dusana Vlahovicia, a samo spotkanie odbyło się bez udziału kibiców. To efekt burd, do których doszło w Genui kilka dni wcześniej podczas derbów miasta w Pucharze Włoch z Sampdorią. Azzurri z kolei nie dali żadnych szans Monzy i nie przemęczając się zbytnio pokonali ją 2:0.

Najwięcej napocić się musiał Inter, który pojechał na stadion obiecująco spisującego się Udinese Kosty Runjaicia. I chociaż Davide Frattesi trafił do siatki już w pierwszej minucie, a potem jeszcze dwa trafienia zanotował Lautaro Martinez, to gospodarze nie odpuścili do końca i przegrali po walce 2:3.

TRIUMFUJE TAKŻE RZYM

Z zadowoleniem wyniki tej kolejki przyjęto także w Wiecznym Mieście. Lazio pojechało na teren Torino, które przed tą kolejką było liderem tabeli. Jak można się było spodziewać gospodarze postawili twarde warunki, ale i tak ulegli rzymianom 2:3.

Ozdobą spotkania był gol defensora turyńczyków, Saula Coco.

Roma z kolei długo była pod presją i ryzykowała wylanie się oceanu frustracji swoich fanów. Do 74. minuty przegrywała bowiem u siebie 0:1 z Venezią i wyglądała po prostu słabo. Potem z odsieczą pospieszył Bryan Cristante, któremu pomógł rykoszet od rywala, a następnie udało się wygrać jak w filmowym scenariuszu – po golu 20-letniego wychowanka Niccolo Pisillego, który pojawił się na boisku w drugiej połowie.

PIERWSZE SKALPY FABREGASA

Beniaminek, o którym zrobiło się głośno z powodu sporych inwestycji – Como – wszedł w sezon dwoma remisami i dwiema porażkami. Poprzedni sezon przyniósł jednak długo wyczekiwane przełamania, oba po emocjonujących meczach.

We wtorek ekipa znad jeziora wygrała 3:2 z Atalantą w Bergamo, a w niedzielę poprawiła to takim samym wynikiem u siebie z Hellasem Werona. Bramki zdobywa najlepszy piłkarz minionego sezonu Serie B, Patrick Cutrone, a coraz większą uwagę możniejszych klubów przyciąga Nico Paz – 20-letni argentyński ofensywny pomocnik, którego latem Lombardczycy sprowadzili za 6 milionów euro z sektora młodzieżowego Realu Madryt.

Cesc Fabregas wraz ze swoim zespołem znajduje się już w środku tabeli, a w piątek poprowadzi drużynę w bardzo ciekawie zapowiadającym się spotkaniu z liderem w Neapolu.

POLACY BEZ SZAŁU

Nuda. Tak jednym słowem można określić weekendową kolejkę w wykonaniu Polaków w Serie A. Wielu z nich nie zagrało – Filip Marchwiński, Sebastian Walukiewicz, Karol Linetty przesiedzieli mecze swoich drużynach na ławce rezerwowych, Nicola Zalewski wciąż nadrabia zaległości treningowe, a Arkadiusz Milik i Szymon Żurkowski wracają do pełni zdrowia.

Pełne 90 minut zanotował jedynie Łukasz Skorupski, który nie miał szans przy pięknym strzale Lazara Samardzicia w zremisowanym przez Bolognę 1:1 starciu z Atalantą. Na drugą połowę w barwach bolończyków wybiegł Kacper Urbański, który przez serwis TuttoMercatoWeb.com oceniony został dobrze – na „6” w 10-stopniowej skali.

Pierwszy z dwóch meczów pauzy za ujrzenie czerwonej kartki odcierpiał ponadto Paweł Dawidowicz. Piotr Zieliński z kolei dostał tylko pięć minut w końcówce meczu Interu w Udine.

Napoli – Monza 2:0
Parma – Cagliari (mecz w poniedziałek, 30 września o 20:45)

TERMINARZ SIÓDMEJ KOLEJKI:

Piątek, 4 października: Napoli – Como (18:30), Hellas – Venezia (20:45).
Sobota, 5 października: Udinese – Lecce (15:00), Atalanta – Genoa (20:45), Inter – Torino (20:45).
Niedziela, 6 października: Juventus – Cagliari (12:30), Bologna – Parma (15:00), Lazio – Empoli (15:00), Monza – Roma (18:00), Fiorentina – Milan (20:45).