HomeTenisMagda Linette sprawiła niespodziankę. Spektakularny triumf

Magda Linette sprawiła niespodziankę. Spektakularny triumf

Źródło: Kanał Sportowy

Magda Linette pokonała 6:4, 6:0 Jasmine Paolini i tym samym awansowała do czwartej rundy turnieju WTA 1000 w Pekinie.

Magda Linette WTA 1000 w Pekinie

Magda Linette sprawiła niespodziankę

Magda Linette w drodze do trzeciej rundy turnieju WTA 1000 w Pekinie rozprawiła się z japońską tenisistką Moyuką Uchijimą (6:4, 4:6, 6:3). Wygrana poznanianki spowodowała, że na jej drodze stanęła piąta rakieta świata, czyli Włoszka polskiego pochodzenia – Jasmine Paolini. Inaugurująca partia rozpoczęła się od trzech gemów dla Linette. Dodatkowo 32-latka w trzecim z nich nie pozwoliła rywalce na zdobycie choćby jednego punktu. Następnie złota medalistka igrzysk olimpijskich z Paryża w grze podwójne zabrała się za odrabianie strat i wyszła na prowadzenie 4:3, a w końcówce miała trzy breakpointy. Mimo to Linette stanęła na wysokości zadania i asem serwisowym zakończyła seta.

W drugiej odsłonie reprezentantka Polski przełamała serwis bardziej utytułowanej rywalki. Finalnie wygrała seta do zera dzięki wspaniałemu forhendowi. Triumfatorka z Pragi (w finale pokonała Magdalenę Fręch) w czwartej rundzie pekińskiego turnieju zmierzy się ze zwyciężczynią starcia Mirra Andriejewa – Donna Vekić.

Magda Linette – Jasmine Paolini (6:4, 6:0)

Jeremy Sochan podekscytowany nowym sezonem NBA. “Wszystko jest możliwe”
Nie żyje Dikembe Mutombo. Legenda NBA miała 58 lat
NBA: 21-latek rzuca koszykówkę. Chce podążać za Jezusem
Wieczysta Kraków nie marnuje takich prezentów. Obrońcy odcięło prąd [WIDEO]
NBA: Wielka wymiana tuż przed startem sezonu! Zamienili się gwiazdami
NBA: Derrick Rose zakończył karierę! Był najmłodszym MVP w historii
Los Angeles FC sięga po trofeum! Kolejna asysta Bogusza [WIDEO]
Robert Lewandowski zdobył kolejną bramkę i zachował się jak lis pola karnego [WIDEO]
Boston Celtics gotowi do obrony mistrzostwa NBA. To będzie… ostatni taki sezon?