HomePiłka nożnaCourtois był w niebezpieczeństwie. Kibic Atletico miał nóż [ZDJĘCIE]

Źródło: El Chiringuito

Podczas niedzielnych Derbów Madrytu doszło do skandalu – pseudokibice Atletico zaczęli rzucać w kierunku Courtois różne przedmioty. Policja zatrzymała jednego z chuliganów, który jak się później okazało, wszedł na stadion z nożem – informuje “El Chiringuito”.

Sipa US / Alamy

Courtois obrzucany przedmiotami

Klimat podczas niedzielnego meczu między Atletico a Realem Madryt klasycznie był napięty. Wszystko szczególnie eskalowało po bramce Edera Militao, która zagwarantowała “Królewskim” prowadzenie. Thibaut Courtois, wcześniej wygwizdywany i wybuczany przez fanów gospodarzy, skierował w ich stronę kilka gestów. Ci zareagowali agresją, zaczynając rzucać w kierunku golkipera różne przedmioty, między innymi zapalniczki.

Jeden z pseudokibiców rzucający przedmiotami został zatrzymany przez policję. Jak informuje “El Chiringuito”, służby bezpieczeństwa znalazły przy chuliganie nóż. Nie został on rzucony ani użyty przez pseudokibica, choć z pewnością Atletico będzie musiało się wytłumaczyć jak doprowadzili do pojawienia się takiego przedmiotu na trybunach.

Ostatecznie Derby Madrytu zakończyły się wynikiem 1:1. Gola wyrównującego w piątej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy strzelił Angel Correa. Real Madryt i Atletico po ósmej kolejce ligi hiszpańskiej zajmują kolejno drugie i trzecie miejsce w tabeli.