HomePiłka nożnaJagiellonia wygrała z Piastem. Nowy wicelider tabeli

Jagiellonia wygrała z Piastem. Nowy wicelider tabeli

Źródło: Canal Plus Sport

Jagiellonia wywozi z Gliwic trzy punkty. Mistrz Polski wygrał z Piastem 1:0. Awansował tym samym na pozycję wicelidera tabeli.

Jagiellonia Białystok

Jagiellonia wygrała z Piastem

W pierwszej połowie starcia w Gliwicach oba zespoły miały problem z wykreowaniem dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Jedyną zabójczą akcję przeprowadziła Jagiellonia. W 32. minucie na czystej pozycji znalazł się Miki Villar. Hiszpan nie zdecydował się na oddanie strzału, znalazł lepiej ustawionego kolegę, któremu przyszło tylko wpakować piłkę do pustej siatki. W taki sposób Kristoffer Hansen wyprowadził mistrza na prowadzenie.

Po zmianie stron przybyło strzałów, ale nie przełożyło się to na liczbę goli. Bramka Hansena pozostała jedyną, która padła w tym spotkaniu. Jagiellonia wywiozła więc z Gliwic trzy punkty. Te okazały się niezwykle cenne, jeśli chodzi o układ tabeli.

Mistrz wiceliderem

Niedzielna wygrana dała drużynie Adriana Siemieńca awans na pozycję wicelidera PKO BP Ekstraklasy. Do Lecha Poznań, który przewodzi całej ligowej stawce, Jaga traci zaledwie cztery “oczka”. Piast natomiast plasuje się na 8. miejscu.

Piast Gliwice 0:1 Jagiellonia Białystok

Gole: Hansen 32′

Żółte kartki: Drapiński, Felix – Romanczuk

Piast: Plach – Pyrka, Huk, Czerwiński, Drapiński – Dziczek, Tomasiewicz – Kądzior, Chrapek, Felix – Piasecki.

Jagiellonia: Abramowicz – Kovacik, Dieguez, Skrzypczak, Moutinho – Romanczuk, Listkowski – Villar, Imaz, Hansen – Rybak.

Świetny gol Realu! Królewscy prowadzą z Atletico [WIDEO]
Ruch Chorzów z kompromitującą wpadką! Skorzystał beniaminek [WIDEO]
Jose Mourinho ukarany w kuriozalnej sytuacji! Portugalczyk chciał zamanifestować
Roman Kosecki krytycznie o klubach Ekstraklasy. Mocne słowa!
Szalony mecz w Bundeslidze! Siedem goli i niezwykły powrót
Jakub Kiwior może wrócić do składu. Arsenal ma problem
Fernandes z niesłuszną czerwoną kartką. Sędziowie VAR z blokadą z protokołu…
Wielkie pudło Sebastiana Szymańskiego! Gracz Fenerbahce nie trafił w świetnej sytuacji
Manchester United skompromitowany! Druzgocąca statystyka
Manchester United z dużymi problemami! Kontuzja kluczowego zawodnika i długie zawieszenie kapitana