HomePiłka nożnaZagłębie zwycięskie w debiucie Włodarskiego [WIDEO]

Zagłębie zwycięskie w debiucie Włodarskiego [WIDEO]

Źródło: Canal+Sport

Zagłębie Lubin zwyciężyło z Radomiakiem w debiucie Marcina Włodarskiego. Świetne zawody rozegrał Dominik Hładun, a decydującego gola zdobył Tomasz Pieńko.

Canal+Sport

Marcin Włodarski zamieszał w składzie

Zagłębie Lubin przystąpiło do niedzielnego spotkania z Radomiakiem z nowym szkoleniowcem. Zwolnionego w poniedziałek Waldemara Fornalika zastąpił Marcin Włodarski. Były selekcjoner kadr młodzieżowych nie pracował jeszcze nigdy w Ekstraklasie, więc był to dla niego wyjątkowy mecz.

Nowy trener Zagłębia od razu zdecydował się na zmiany w składzie. “Miedziowi” wyszli na mecz z Radomiakiem w zupełnie innej formacji: 3-5-2. I już w 3. minucie spotkania gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Mróz znalazł się w kapitalnej sytuacji, jednak trafił tylko w słupek. Kilka chwil później to zespół z Radomia mógł prowadzić. Dominik Hładun jednak świetnie interweniował po strzale Peglowa. I rzeczywiście inicjatywę od tej chwili przejął Radomiak. Dobrze spisywał się jednak Hładun, który wybił m.in. strzały Rochy czy Rafała Wolskiego.

Pod koniec pierwszej połowy mecz znów się wyrównał. Okazje bramkowe dla Zagłębia mieli m.in. Sejk czy. Radwański. Ostatecznie jednak do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 0:0.

Zagłębie Lubin wygrywa z Radomiakiem Radom

Drugą część spotkania lepiej zaczęli “Miedziowi”. Byli niezwykle aktywni w ofensywie, a świetną okazję bramkową miał Mróz. Trafił jednak tylko w boczną siatkę. W 66. minucie kolejną świetną interwencją popisał się Dominik Hładun. Bramkarz wybronił uderzenie Jana Grzesika i pokazał, że jest jednym z najlepszych na boisku.

W 69. minucie na boisku zameldował się debiutant – Daniel Mikołajewski. Wychowanek Jaguara Gdańsk jest wypożyczony do Zagłębia z włoskiej Parmy. Wyniku jednak nie odmienił, choć “Miedziowi” przeważali. W końcówce meczu świetną okazję na gola miał Igor Orlikowski, jednak spudłował. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, piłkę meczową wykorzystał Tomasz Pieńko i Zagłębie wygrało 1:0 w debiucie Marcina Włodarskiego!