HomePiłka nożnaGrabara robił co mógł! Wolsfburg stracił wygraną w samej końcówce

Grabara robił co mógł! Wolsfburg stracił wygraną w samej końcówce

Źródło: Viaplay – X

W meczu 5. kolejki Bundesligi VfL Wolfsburg zremisował 2:2 z VfB Stuttgart. W składzie Wilków od pierwszej minuty zagrał Jakub Kamiński oraz Kamil Grabara, który obronił rzut karny.

Kamil Grabara

dpa picture alliance / Alamy

Świetny mecz Grabary

Po transferze z Kopenhagi do przedstawiciela Bundesligi 25-latek nie oddaje miejsca w bramce VfL Wolfsburg. Polak jak dotąd w czterech spotkaniach tylko raz zanotował czyste konto. W meczu z drużyną z Ligi Mistrzów – VfB Stuttgart miał nadzieję na kolejne, choć przede wszystkim liczyły się tak bardzo potrzebne Wilkom trzy punkty.

Przez większość czasu spotkania na północy Niemiec wydawało się, że Wolfsburg z Grabarą i Kamińskim sięgną po drugą wygraną w nowym sezonie. Polski golkiper robił wszystko, co mógł, potwierdzając to obronioną jedenastką w 32. minucie. Na jego nieszczęście przeciwnik dobił uderzenie, co zakończyło się bramką dla przyjezdnych.

Ostatecznie Wilki wypuściły wygraną w końcówce spotkania. Drużyna dwóch Polaków zajmuje obecnie 13. miejsce z zaledwie jednym zwycięstwem. Kolejne spotkanie Wolfsburg zagra na wyjeździe z VfL Bochum, które jest w strefie spadkowej.

Górnik skrzywdzony w meczu z Legią?! Vinagre złamał przepisy!