HomeTenisWTA Pekin: Magdalena Fręch ponownie zwycięska. Wygrała po zażartej walce

WTA Pekin: Magdalena Fręch ponownie zwycięska. Wygrała po zażartej walce

Źródło: Kanał Sportowy

Magdalena Fręch po zaciętym spotkaniu wygrała w trzech setach z Amerykanką Alycią Parks i awansowała do 3. rundy turnieju WTA 1000 w Pekinie. Polka kontynuuje świetną serię, a w następnym starciu czeka ją znacznie trudniejsze zadanie.

Magdalena Fręch

CTK / Alamy

Fręch wygrywa po zaciętym boju

Pierwszy set rozpoczął się mimo wszystko dość niespodziewanie – Polka przegrała przy pierwszym własnym serwisie i Parks szybko wyszła na prowadzenie 3:0. Po chwili Fręch przegrywała już 1:4, ale od tego momentu wrzuciła wyższy bieg i wygrała pięć kolejnych gemów i całego seta 6:4. Amerykanka mocno w tym pomogła – zanotowała aż siedem podwójnych błędów.

W drugim secie sytuacja wyglądała niemal identycznie – amerykańska tenisistka prowadziła 3:0, a następnie 4:2. Tym razem Fręch również zdołała odrobić straty, ale Parks w odpowiednim dla siebie momencie wróciła do “żywych”. Popisała się aż czterema asami serwisowymi i choć nie wykorzystała piłki setowej przy stanie 5:4, chwilę później triumfowała 7:5.

Decydujący set rozpoczął się tym razem lepiej dla Polki, która już w pierwszym gemie przełamała Amerykankę i prowadziła 2:0. Jak się później okazało, miało to kluczowe znaczenie dla losów seta. Do samego końca Fręch nie oddała wypracowanej przewagi i wygrała trzeciego seta 6:4.

Magdalena Fręch (31. WTA) – Alycia Parks (128. WTA) 6:4, 5:7, 6:4

Tym samym Fręch awansowała do 3. rundy turnieju WTA 1000 w Pekinie. Jej kolejną rywalką będzie Rosjanka Diana Shnaider (16. WTA), która w poprzedniej rundzie w dwóch setach wygrała z Sofią Kenin.

Jarosław Królewski z jasnym stanowiskiem. Zwrócił się do Kazimierza Moskala
Mariusz Jop notuje znakomitą serię! Jest talizmanem Wisły Kraków
Milan z czerwoną kartką! Piłkarzowi odcięło prąd [WIDEO]
Wymarzony debiut Michalaka. Wszedł na boisko i… sięgnął po trofeum
Co za odrodzenie Wisły Kraków! Kanonada w drugiej połowie, kapitalny początek Jopa