HomePiłka nożnaEfektowne zwycięstwo ekipy Czesława Michniewicza! Rywale całkiem bez szans

Efektowne zwycięstwo ekipy Czesława Michniewicza! Rywale całkiem bez szans

W meczu drugiej kolejki marokańskiej Botola Pro Inwi prowadzona przez Czesława Michniewicza ekipa FAR Rabat pokonała Meknes aż 4:0. Podopieczni byłego selekcjonera reprezentacji Polski powoli zaczynają się rozkręcać.

Czesław Michniewicz

Zuma Press / Alamy

FAR Rabat pokonało Meknes

Czesław Michniewicz objął stanowisko trenera FAR Rabat w połowie lipca. Po pierwszych tygodniach pracy w Maroku doświadczony szkoleniowiec musiał mierzyć się z krytyką. Dziennikarze zarzucali byłemu selekcjonerowi polskiej kadry, że pod jego wodzą FAR Rabat gra zbyt zachowawczo. Piłkarze prowadzeni przez Michniewicza najwyraźniej postanowili zadać kłam tym wypowiedziom.

W meczu z Meknes gracze z Rabatu postanowili urządzić sobie trening strzelecki. Po pierwszych 45 minutach spotkania gospodarze prowadzili już 3:0 dzięki trafieniom Youssefa El Fahliego, Zakarii Ajoughlala i Amine Zouhzouh. Po zmianie stron kropkę nad “i” postawił Tumisang Orebonye z Botswany. Meknes nie miało absolutnie nic do powiedzenia. Goście oddali zaledwie jeden celny strzał na bramkę. Trzeba jednak zaznaczyć, że mowa o beniaminku ligi marokańskiej.

Bilans FAR Rabat po dwóch meczach Botola Pro Inwi może imponować. Ekipa prowadzona przez Czesława Michniewicza strzeliła dziewięć bramek i nie straciła jeszcze żadnej. Na razie największym osiągnięciem Michniewicza w nowym kraju jest awans do fazy grupowej Afrykańskiej Ligi Mistrzów. W decydującym dwumeczu FAR Rabat wyeliminowało Al-Merrikh SC z Sudanu. Klub wystąpi w elitarnych rozgrywkach po raz pierwszy od 17 lat.

Uroki przepisów. Kilku graczy Lecha wciąż może grać w Pucharze Polski
Kochalski nie zatrzymał Tottenhamu. Karabach grał w przewadze, ale wyraźnie przegrał