HomePiłka nożnaPiast Gliwice wygrał wojnę nerwów. Sensacja wisiała na włosku! [WIDEO]

Piast Gliwice wygrał wojnę nerwów. Sensacja wisiała na włosku! [WIDEO]

Źródło: TVP SPORT

Piast Gliwice wyeliminował Hutnika Kraków po rzutach karnych (5:3) i awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Piast Gliwice vs Cracovia

Konrad Swierad / Alamy

Piast Gliwice uciekł spod topora

Piast Gliwice rozpoczął strzelanie w rywalizacji z Hutnikiem Kraków już w 7. minucie. Z prawej strony boiska dośrodkował Tomasz Mokowa, a piłka spadła na lewą nogę Andreasa Katsantonisa. Świeżo upieczony zawodnik Piastunek huknął bez zastanowienia z powietrza. Początkowo z jego uderzeniem poradził sobie Dorian Frątczak, ale dobitka Fabiana Piaseckiego zatrzepotała w siatce gospodarzy.

Drugi gol zrodził się z błędu podopiecznych Macieja Musiała, który bezlitośnie wykorzystał Tihomir Kostadinov. Macedończyk popisał się stoickim spokojem.

Zawodnicy z Małopolski obudzili się na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Karol Szablowski, a następnie do wyrównania doprowadził Jewhenij Bełycz.
W dogrywce oba zespoły wyprowadziły po jednym ciosie. Jorge Felix wykorzystał rzut karny po zagraniu piłki ręką jednego z Hutników. Z kolei w 117. minucie dublet ustrzelił Bełycz.

Zwycięzcę wyłoniły więc rzuty karne, które lepiej wykonywali jednokrotni mistrzowie Polski. Po stronie gospodarzy z 11. metrów pomylił się Daniel Hoyo-Kowalski. Ostatecznie Piast wygrał 5:3 i tym samym zameldował się w kolejnej rundzie “pucharu 1000 drużyn”.