HomePiłka nożnaMbappe nie dokończył meczu z Alaves. A niebawem derby z Atletico

Mbappe nie dokończył meczu z Alaves. A niebawem derby z Atletico

Źródło: Marca

Kylian Mbappe nie dokończył wtorkowego spotkania w 7. kolejce LaLiga, w którym Real Madryt nie bez problemów wygrał 3:2 z Deportivo Alaves. Francuz sam miał poprosić o zmianę, co zasiało dozę niepewności, jeśli chodzi o jego dostępność w zbliżających się derbach Madrytu.

Kylian Mbappe

QSP / Alamy

Deportivo Alaves postraszyło Real

Wtorkowy pojedynek na Santiago Bernabeu miał dwa oblicza. “Królewscy” po 48 minutach pewnie prowadzili 3:0, a na listę strzelców wpisali się Lucas Vazquez, Kylian Mbappe i Rodrygo. Pod koniec mocno jednak się rozluźnili, co Deportivo Alaves skrzętnie wykorzystało.

W przeciągu kilkudziesięciu sekund Carlos Benavidez i Kike Garcia zniwelowali rozmiary porażki i choć ostatecznie goście przegrali 2:3, kibice Realu najedli się sporo strachu. Kolejną złą wiadomością może być stan zdrowia Kyliana Mbappe.

Niepewny stan zdrowia Mbappe

W 80. minucie Francuz został zastąpiony na murawie przez Ardę Gulera. Na pomeczowej konferencji prasowej Carlo Ancelotti przyznał, że sam Mbappe poprosił o zmianę, czego powodem miało być przeciążenie. Na czwartek planowane są szczegółowe badania, głównie skupione na urazie lewego uda.

Taka sytuacja sprawia, że pod sporą wątpliwość poddana została dostępność Mbappe na kolejny ligowy mecz, którym będzie derbowe starcie na Estadio Metropolitano z Atletico Madryt. To, czy Francuz będzie mógł w nim zagrać, okaże się najpewniej po czwartkowych badaniach.