HomePiłka nożnaAbsolutna sensacja w Pucharze Polski! Cracovia odpada z trzecioligowcem [WIDEO]

Absolutna sensacja w Pucharze Polski! Cracovia odpada z trzecioligowcem [WIDEO]

Źródło: Kanał Sportowy/TVP Sport

W pierwszym meczu najnowszej edycji Pucharu Polski Sandecja Nowy Sącz sprawiła absolutną niespodziankę. Ekipa grająca w III lidze pokonała Cracovię 3:2. Gol na wagę zwycięstwa padł w ostatnich minutach dogrywki.

Sandecja Nowy Sącz

Cracovia przegrywa z Sandecją Nowy Sącz

Przed wtorkowym starciem było jasne, że zdecydowanym faworytem meczu jest ekipa z Krakowa. “Sączersi” nie bali się jednak potyczki z wiceliderem PKO BP Ekstraklasy. W 7. minucie meczu do bezpańskiej piłki dopadł Przemysław Skałecki. Po jego strzale piłka odbiła się od bramki strzeżonej przez Jakuba Burka.

Cracovia próbowała odpowiedzieć na groźne uderzenie piłkarza Sandecji. Przed szansą na wpisanie się na listę strzelców stanął Mateusz Bochnak. Po podaniu Benjamina Kallmana skrzydłowy znalazł się w sytuacji “sam na sam” z Martinem Polackiem. Słowak nie dał jednak za wygraną. Jak się okazało, była to najlepsza akcja Pasów w pierwszych 45 minutach meczu.

Po zmianie stron piłkarze Cracovii wypracowali sobie kolejną świetną sytuację. Martina Polacka próbował zaskoczyć Patryk Janasik, lecz doświadczony golkiper znów był na posterunku. Chwilę później stało się coś zupełnie niespodziewanego. W 57. minucie meczu prostopadłe podanie Rafała Wolsztyńskiego na bramkę zamienił Jakub Wilczyński.

Cracovia szybko zabrała się za odrabianie strat. Swoje szanse miał zarówno Ajdin Hasić, jak i Andreas Skovgaard, który trafił w słupek. Ekipa prowadzona przez Dawida Kroczka dopięła swego w 81. minucie meczu. Po stałym fragmencie gry gola strzelił Virgil Ghita. Kilka minut później było już 2:1 dla Cracovii. Asystę przy trafieniu Hasicia zaliczył Benjamin Kallman. Choć wydawało się, że kwestia awansu do następnej rundy jest już przesądzona, gospodarze wrócili do gry. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry 18-letni Piotr Kowalik doprowadził do dogrywki.

Strzał Kowalika to jednak nic w porównaniu z tym, co stało się w ostatnich minutach dogrywki. Po rajdzie Petera Kolesara Rafał Wilczyński pokonał Jakuba Burka strzałem głową. Tym samym Sandecja odzyskała prowadzenie w meczu. Cracovia próbowała jeszcze zdobyć bramkę wyrównującą, ale podopiecznym Dawida Kroczka zabrakło już czasu. Pierwszy mecz nowej edycji Pucharu Polski zakończył się absolutnie sensacyjnym wynikiem.

Sandecja Nowy Sącz – Cracovia 3:2

Gole: Wilczyński 56′, Kowalik 90′, Wilczyński 117′ – Ghita 81′, Hasić 85′

Żółte kartki: Kołbon, Wolsztyński, Skałecki, Kłos, Wilczyński, Polacek – Rózga, Kakabadze, Sokołowski, Al-Ammari, Maigaard

Wyjściowy skład Sandecji: Polacek – Kowalik, Słaby, Rutkowski – Bryła, Nawotka, Skałecki, Kołbon – Sangowski, Wolsztyński, Kłos

Wyjściowy skład Cracovii: Burek – Ghita, Hoskonen, Skovgaard – Biedrzycki, Atanasov, Al-Ammari, Janasik – Rózga, Kallman, Bochnak

Jest decyzja Jose Mourinho w sprawie Sebastiana Szymańskiego. Wszystko jasne!
Niedawno hurtowo zdobywał bramki w Ekstraklasie. Teraz zagra w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Zbigniew Boniek zabrał głos w sprawie sensacyjnych wieści. Jaśniej się nie da!