HomePiłka nożnaWielki sukces polskiej drużyny w amp futbolu! Liga Mistrzów zdobyta

Wielki sukces polskiej drużyny w amp futbolu! Liga Mistrzów zdobyta

Źródło: Amp Futbol Polska

Wisła Kraków wygrała ampfutbolową Ligę Mistrzów! Biała Gwiazda to pierwszy polski zespół, który tego dokonał.

Wisła Kraków kibice

Konrad Swierad / Alamy

Świetna forma Wisły Kraków w ampfutbolowej Lidze Mistrzów

Warto przypomnieć, że Wisła od początku zmagań w tym sezonie ampfutbolowej Ligi Mistrzów szła jak burza. Wiślacy wygrali wszystkie mecze w fazie grupowej – pokonali Sahinbey 3:0, Everton 8:0 oraz Cork City 3:1.

W sobotni wieczór Wiślacy zmierzyli się w półfinale z włoską Vicenzą Calcio Amputati. Po bramkach Krystiana Kapłona (dwóch), Davida Mendesa i Jakuba Kożucha drużyna z Krakowa pewnie awansowała do finału, pokonując rywala z Półwyspu Apenińskiego aż 4:1.

W niedzielnym finale Biała Gwiazda zmierzyła się z Flamencos Amputados. Hiszpanie w półfinale wygrali skromnie 1:0 z tureckim Sahinbeyem.

Wielki sukces Polski w amp futbolu

W ostatecznym starciu lepsza okazała się ekipa z Polski. W 25. minucie meczu gola strzelił Przemysław Świercz. Na początku drugiej połowy stan meczu wyrównał Aitor Palomeque Florido, ale po kilku minutach Wisłę na prowadzenie wyprowadził David Mendes.

Biała Gwiazda zasłużenie sięgnęła po Ligę Mistrzów. W finale była lepsza od drużyny Flamencos i potrafiła udokumentować to dwoma decydującymi trafieniami.

Najdłuższy faul nowoczesnej piłki nożnej
Posada Goncalo Feio zagrożona? Zaskakujące wieści z Łazienkowskiej
Inter z pierwszą porażką w sezonie! Milan z arcyważnym zwycięstwem w derbach [WIDEO]
Sukces Czesława Michniewicza! Poprowadził drużynę do awansu
Waldemar Fornalik nie gryzł się w język po porażce z Rakowem. “To nieprawdopodobne”
Ter Stegen uniknął najgorszego? Są pierwsze diagnozy
Pochwała brzydoty. Arsenal sfrustrował Manchester City, ale nie podbił Etihad
Barca gromi Villarreal po szalonym spotkaniu! Nieuznane gole, kontuzje i dublet “Lewego” [WIDEO]