HomePiłka nożnaKapitalny debiut Ivana Juricia! Roma rozbija Udinese i wygrywa pierwszy mecz w sezonie

Źródło: Kanał Sportowy

W 5. kolejce Serie A Roma wygrała 3:0 na własnym stadionie z Udinese. Dla ekipy z Rzymu było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W roli trenera gospodarzy zadebiutował Ivan Juric. Niestety, dla Nicoli Zalewskiego zabrakło miejsca.

Roma - Udinese

Giuseppe Maffia / Alamy Stock Photo

Roma przerywa passę Udinese

Gospodarze strzelanie zaczęli już w 19. minucie, kiedy to piłkę w siatce umieścił Artem Dovbyk. 27-latek uderzył piłkę w dolny róg bramki i nie pozostawił żadnych złudzeń bramkarzowi gości. Dla Ukraińca było to drugie trafienie w lidze, a zarazem drugie z rzędu w meczu Serie A. Mimo ogromnej dominacji, gospodarzom nie udało się podwyższyć prowadzenia jeszcze w pierwszej połowie.

Druga część spotkania również zaczęła się dla nich znakomicie, bo już w 49. minucie spotkania rzut karny na bramkę zamienił Paulo Dybala. Argentyńczyk tym samym zanotował swoje pierwsze trafienie w tym sezonie. W 70. minucie kropkę nad i postawił Tommaso Baldanzi, który zaliczył nic innego, jak wejście smoka. W 69. minucie spotkania pojawił się na murawie, a minutę później świętował swoje pierwsze trafienie w sezonie. Goście nie byli w stanie odpowiedzieć na żaden z ciosów rywali i po raz pierwszy w tym sezonie ponieśli porażkę.

Debiutujący w roli szkoleniowca Romy, Ivan Juric, świetnie wywiązał się z zadania i pokonał niepokonane do tej pory Udinese Kosty Runjaicia. W następnym spotkaniu Roma zmierzy się z Venezia, natomiast Udinese zagra z Interem.

Roma 3:0 Udinese

Bramki: A. Dovbyk 19′, P. Dybała 49, T. Baldanzi 70′
Żółte kartki: Pisilli, Cristante – Lucca, Kristensen

Inter z pierwszą porażką w sezonie! Milan z arcyważnym zwycięstwem w derbach [WIDEO]
Sukces Czesława Michniewicza! Poprowadził drużynę do awansu
Waldemar Fornalik nie gryzł się w język po porażce z Rakowem. “To nieprawdopodobne”
Ter Stegen uniknął najgorszego? Są pierwsze diagnozy
Pochwała brzydoty. Arsenal sfrustrował Manchester City, ale nie podbił Etihad
Wielki sukces polskiej drużyny w amp futbolu! Liga Mistrzów zdobyta
Barca gromi Villarreal po szalonym spotkaniu! Nieuznane gole, kontuzje i dublet “Lewego” [WIDEO]