Borussia Dortmund poniosła sensacyjną porażkę. BVB uległo Stuttgartowi aż 1:5.

Marcel Sabitzer

ddp media GmbH / Alamy

Świetny mecz Stuttgartu

Już przed meczem było wiadomo, że wicemistrza Niemiec nie wolno lekceważyć. Większość kibiców stawiała jednak Borussię w roli faworyta. BVB miało więcej punktow od Stuttgartu, sądząc po letnich wzmocnieniach również większe ambicje na ten sezon.

Podopieczni Sebastiana Hoenessa nie zamierzali jednak oddać meczu z Borussią za darmo. Już w 4. minucie drużynę Die Roten na prowadzenie wyprowadził Deniz Undav. W pierwszej połowie Stuttgart pokusił się o jeszcze jedno trafienie. Tym razem Gregora Kobela pokonał Ermedin Demirović.

Kompletne rozczarowanie Borussii Dortmund

Wydawało się, że po zmianie stron BVB ruszy do odrabiania strat. Kolejnego gola strzelili jednak gospodarze. Na 3:0 trafił Enzo Millot. Niecały kwadrans potem nadzieję Borussii dał Serhou Guirassy. Były zawodnik Stuttgartu zdobył bramkę na 1:3. Gospodarze ani myśleli jednak zwalniać z tonu. Prowadzenie najpierw podwyższył El Bilal Toure, a wynik meczu ustalił Undav, kompletując tym samym dublet.

Dzięki temu zwycięstwu, Stuttgart zrównał się punktami z Borussią. Obie drużyny mają na koncie po siedem “oczek”.

VfB Stuttgart 5:1 Borussia Dortmund

Gole: Undav 4′ i 90′, Demirović 21′, Millot 62′, Toure 80′ – Guirassy 75′

Żółte kartki: Leweling – Can, Sabitzer, Bensebaini

Stuttgart: Nubel – Vagnoman, Rouault, Chabot, Mittelstadt – Millot, Karazor, Stiller, Leweling – Undav, Demirović.

Borussia: Kobel – Ryerson, Anton, Sule, Schlotterbeck – Nmecha, Gross – Sabitzer, Brandt, Adeyemi – Guirassy.

Kolejna czołowa tenisistka nie zagra w Pekinie. To już plaga
Wielkie osiągnięcie młodego polskiego tenisisty. Zagra w finale po raz pierwszy w karierze!
Znamy ćwierćfinałowe pary Pucharu Davisa! Do wygrania ogromna nagroda
Kamil Majchrzak bezbłędny w Saint-Tropez. Ma półfinał i duży awans w rankingu
Iga Świątek nie zagra w Pekinie. Odbije się to na rankingu WTA
Iga Świątek rezygnuje z kolejnego turnieju! Polka nie obroni tytułu i wyjaśnia decyzję