HomePiłka nożnaŁęgowski fatalnie zaczął w nowej lidze. Debiut do zapomnienia

Łęgowski fatalnie zaczął w nowej lidze. Debiut do zapomnienia

Źródło: Twitter

Mateusz Łęgowski nie będzie zbyt dobrze wspominał swojego ligowego debiutu w barwach szwajcarskiego Yverdon-Sport. Wypożyczony z Salernitany 21-latek po bardzo słabym występie w meczu z Lausanne-Sport został zmieniony już po 30 minutach gry.

Mateusz Łęgowski

Giuseppe Maffia / Alamy

Łęgowski po debiucie w Yverdon-Sport

Przed początkiem poprzedniego sezonu Łęgowski przeniósł się z Pogoni Szczecin do Salernitany za trzy miliony euro. W ekipie z Serie A nie zdołał wypracować sobie pewnego miejsca w składzie – po udanej pierwszej części sezonu, w drugiej grał znacznie rzadziej. Łącznie uzbierał nieco ponad 1100 minut na murawie.

Po spadku Salernitany do Serie A, 21-latek postanowił zmienić ligę. Przed dwoma tygodniami potwierdzone zostało jego wypożyczenie do Yverdon Sport ze szwajcarskiej Super League. Debiut zaliczył już cztery dni później, rozgrywając 16 minut w pucharowym meczu z SC Emmen (2:1).

Łęgowski szybko zdjęty z boiska

W niedzielne popołudnie Łęgowski zadebiutował z kolei w lidze. Pojawił się w wyjściowym składzie na wyjazdowe spotkanie z FC Lausanne-Sport, ale z pewnością nie będzie dobrze wspominał tego występu, nie tylko ze względu na porażkę 1:3.

21-latek już po niecałym kwadransie obejrzał żółtą kartkę, natomiast po 33 minutach został zmieniony. Jego zespół przegrywał w tym czasie 0:2, a Łęgowski popełniał mnóstwó błędów, które poskutkowały bardzo szybkim zejściem z murawy.

Pochwała brzydoty. Arsenal sfrustrował Manchester City, ale nie podbił Etihad
Wielki sukces polskiej drużyny w amp futbolu! Liga Mistrzów zdobyta
Barca gromi Villarreal po szalonym spotkaniu! Nieuznane gole, kontuzje i dublet “Lewego” [WIDEO]
Co zrobił Lewandowski?! Niewykorzystany rzut karny [WIDEO]
Kapitalny debiut Ivana Juricia! Roma rozbija Udinese i wygrywa pierwszy mecz w sezonie