HomePiłka nożnaRaków rozgromił Zagłębie u siebie! Grad bramek w drugiej połowie

Raków rozgromił Zagłębie u siebie! Grad bramek w drugiej połowie

Źródło: Kanał Sportowy

W meczu 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Raków Częstochowa wygrał 5:1 z Zagłębiem Lubin. Podopieczni Marka Papszuna zdobyli trzy punkty na własnym stadionie po raz pierwszy w tym sezonie.

Rakow - Zaglebie

Raków dopiął swego

Gospodarze na prowadzenie wyszli już w 10. minucie spotkania. Po wspaniałej akcji zespołowej piłkę w siatce umieścił Władysław Koczergin. Ukrainiec znalazł się niekryty w polu karnym, dostał piłkę od Berggrena, a następnie pewnym strzałem pokonał bramkarza. Po objęciu prowadzenia Raków oddał inicjatywę, co świetnie wykorzystali goście. W 34. minucie bramkę wyrównującą zdobył Marek Mróz. 25-latek zdobył przepiękna bramkę, uderzając zza pola karnego praktycznie w samo okienko.

Niesamowita druga połowa w wykonaniu Rakowa

W drugiej połowie gospodarze w końcu zagrali tak, jak Raków w swojej najlepszej formie. Już w 53. minucie podopieczni Marka Papszuna wyszli na prowadzenie, ponownie po świetnej akcji zespołowej. Tym razem akcje sfinalizował Jonatan Brunes, który uderzeniem od słupka nie pozostawił żadnych szans bramkarzowi. W 73. minucie na boisku pojawił się Patryk Makuch, który zupełnie odmienił ofensywę gospodarzy. Po 13 minutach gry miał na swoim koncie aż dwie asysty. W 82. minucie piłkę w siatce umieścił Berggren, a cztery minuty później na listę strzelców wpisał się Erick Otieno.

Gdy wydawało się, że to już koniec strzelania, kibicom ponownie zaprezentował się Gustav Berggren. Szwed po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców, podwyższając prowadzenie na 5:1. Dla Rakowa jest to pierwsze zwycięstwo u siebie w tym sezonie i tym samym 17 zdobyty punkt po dziewięciu kolejkach. Zagłębie natomiast ma poważne powody do zmartwień, bo po 9. kolejkach zajmuje miejsce w strefie spadkowej, mając rozegrany mecz więcej od swoich bezpośrednich rywali.

Następne spotkanie Raków zagra z Puszczą Niepołomice, natomiast Zagłębie zmierzy się z Radomiakiem Radom.

Raków Częstochowa 5:1 Zagłębie Lubin

Bramki: V. Kochergin 10′, J. Brunes 53′, Berggren 82′, Otieno 86′, Berggren 89′ – M. Mróz 34′
Żółte kartki: Diaz, Tudor, Svarnas

Raków: Trelowski – Mosór, Rodin, Svarnas – Tudor, Berggren, Kochergin, Silva – Diaz, Brunes, Ameyaw.
Zagłębie: Hładun – Grzybek, Ławniczak, Orlikowski, Kłudka – Wdowiak, Dąbrowski, Mróz, Radwański, Pieńko – Sejk.

Pochwała brzydoty. Arsenal sfrustrował Manchester City, ale nie podbił Etihad
Wielki sukces polskiej drużyny w amp futbolu! Liga Mistrzów zdobyta
Barca gromi Villarreal po szalonym spotkaniu! Nieuznane gole, kontuzje i dublet “Lewego” [WIDEO]
Co zrobił Lewandowski?! Niewykorzystany rzut karny [WIDEO]
Kapitalny debiut Ivana Juricia! Roma rozbija Udinese i wygrywa pierwszy mecz w sezonie