HomePiłka nożnaRollercoaster w Bundeslidze. Jakub Kamiński zabłysnął

Rollercoaster w Bundeslidze. Jakub Kamiński zabłysnął

Źródło: Viaplay

Piłkarze Bayeru i Wolfsburga urządzili kibicom fantastyczne widowisko. Mistrz Niemiec rzutem na taśmę wygrał 4:3. Jakub Kamiński zakończył mecz z asystą.

Jakub Kamiński

dpa picture alliance / Alamy

Siedem goli w Bundeslidze

Pierwsza bramka w tym meczu padła już w 5. minucie. Samobójcze trafienie zanotował Nordi Mukiele. Do piłki ruszył napastnik Wolfsburga Mohamed Amoura i wywarł presję na Francuzie, który pechowo skierował futbolówkę do własnej bramki.

Na wyrównanie Bayeru nie trzeba jednak było długo czekać. Niecałe 10 minut po pierwszym golu gospodarze doprowadzili do remisu. Kamila Grabarę pokonał Florian Wirtz, który strzałem z pierwszej piłki przechytrzył polskiego golkipera.

Kolejne słowo również należało do Aptekarzy. Futbolówkę w pole karne wrzucił Alejandro Grimaldo, a mocnym strzałem głową Bayer na prowadzenie wyprowadził Jonathan Tah.

Asysta Jakuba Kamińskiego

Wilki nie złożyły broni i po kilku minutach wyrównały. Asystę przy bramce Sebastiaana Bornauwa zanotował Jakub Kamiński. Reprezentant Polski dośrodkował w pole karne, a Belg umieścił piłkę w siatce.

Drużyna Ralpha Hasenhuttla pod koniec pierwszej połowy zdołała jeszcze wyjść na prowadzenie. Ładnym strzałem popisał się Mattias Svanberg.

Tuż po przerwie gospodarze znów doprowadzili do wyrównania. Do siatki trafił Piero Hincapie.

Bayer wygrał rzutem na taśmę

Pod koniec spotkania bezpośrednią czerwoną kartkę zobaczył Yannick Gerhardt. Bayer w doliczonym czasie gry wykorzystał grę w przewadze i przechylił szalę na swoją korzyść. Zwycięstwo mistrzowi Niemiec zapewnił Victor Boniface. Kamil Grabara i spółka, mimo wysiłków, nie zdołali urwać punktu Aptekarzom

Bayer Leverkusen 4:3 Wolfsburg

Gole: Wirtz 14′, Tah 32′, Hincapie 49′, Boniface 90+3′ – Mukiele 5′ (sam.), Bornauw 37′, Svanberg 45+1′

Żółte kartki: Belocian, Grimaldo, Adli, Frimpong – Tomas, Zesiger, Grabara, Arnold, Kamiński

Czerwona kartka: Gerhardt

Bayer: Hradecky – Tapsoba, Tah, Belocian – Mukiele, Xhaka, Garcia, Grimaldo – Adli, Wirtz – Schick.

Wolfsburg: Grabara – Fischer, Bornauw, Zesiger, Kamiński – Arnold, Svanberg – Baku, Wimmer, Tomas – Amoura.

Pochwała brzydoty. Arsenal sfrustrował Manchester City, ale nie podbił Etihad
Wielki sukces polskiej drużyny w amp futbolu! Liga Mistrzów zdobyta
Barca gromi Villarreal po szalonym spotkaniu! Nieuznane gole, kontuzje i dublet “Lewego” [WIDEO]
Co zrobił Lewandowski?! Niewykorzystany rzut karny [WIDEO]
Kapitalny debiut Ivana Juricia! Roma rozbija Udinese i wygrywa pierwszy mecz w sezonie