HomePiłka nożnaNiesamowite zwycięstwo Nicei! Zespół Marcina Bułki strzelił osiem goli

Niesamowite zwycięstwo Nicei! Zespół Marcina Bułki strzelił osiem goli

Drużyna Marcina Bułki nie miała litości w starciu z beniaminkiem z Saint-Etienne. Nicea wygrała aż 8:0.

Marcin Bułka Nicea

Sportimage Ltd / Alamy

Osiem goli w meczu Saint-Etienne

To drugie zwycięstwo Les Aiglons w tym sezonie. Wcześniej Nicea wygrała z Angers. W piątkowy wieczór podopieczni Francka Haisego urządzili swoim kibicom prawdziwe piłkarskie święto.

Nie minęło jeszcze pół godziny, a Nicea prowadziła już 4:0. Do końca pierwszej połowy gospodarze dorzucili jeszcze kolejne dwa trafienia. W sumie do przerwy na listę strzelców wpisali się Tanguy Ndombele, Mohamed Cho, Youssoufa Moukoko (dwukrotnie) i Evann Guessand. Bramkę samobójczą zanotował też obrońca Saint-Etienne Dylan Batubinsika.

Po zmianie stron Nicea ruszyła po kolejne gole. Swoje trafienia dorzucili Sofiane Diop oraz Pablo Rosario. Piątkowe zwycięstwo dało zespołowi Francka Haisego awans na 5. miejsce w tabeli.

Czyste konto Marcina Bułki

Całe spotkanie rozegrał Marcin Bułka. Polski bramkarz zanotował pierwsze czyste konto w tym sezonie.

W następnej serii gier drużyna Les Aiglons zmierzy się na wyjeździe z Lens. Marcin Bułka będzie mieć okazję do stawienia czoła Przemysławowi Frankowskiemu.