HomeTenisKamil Majchrzak bezbłędny w Saint-Tropez. Ma półfinał i duży awans w rankingu

Kamil Majchrzak bezbłędny w Saint-Tropez. Ma półfinał i duży awans w rankingu

Źródło: ATP

Kamil Majchrzak w ciągu nieco ponad godziny wygrał z Matteo Martineau i awansował do półfinału turnieju ATP Challenger 125 w Saint-Tropez. Dzięki temu polski tenisista jest już pewny sporego awansu w światowym zestawieniu.

Kamil Majchrzak

Pewny awans Majchrzaka do półfinału

Zmagania na Lazurowym Wybrzeżu rozpoczęły się dla Majchrzaka od niełatwego, ale wygranego pojedynku z Chorwatem Borną Gojo (6:7(7), 6:4, 6:3). W drugiej rundzie polski tenisista miał już mniej problemów i dość pewnie ograł Francuza Harolda Mayota 6:3, 6:4.

W ćwierćfinale rywalem Majchrzaka był kolejny reprezentant gospodarzy, Matteo Martineau (216. ATP). Reprezentant Polski był faworytem tego starcia, ale pojedynek w pierwszej rundzie pokazał, że nawet niżej notowani przeciwnicy mogą sprawić mu sporo problemów.

Tym razem jednak Majchrzak nie popełniał błędów i był do bólu skuteczny. W obu rozegranych setach po jednym razie zdołał przełamać rywala, a sam był w tym aspekcie bezbłędny. Pewnie wygrał 6:3, 6:4 i całkowicie zasłużenie zameldował się w półfinale turnieju rangi ATP Challenger 125 w Saint-Tropez.

Matteo Martineau (216. ATP) – Kamil Majchrzak (163. ATP) 3:6, 4:6

Półfinałowym rywalem Polaka będzie kolejny Francuz – Lucas Pouille (142. ATP), który wygrał w dwóch setach z Chorwatem Duje Ajdukoviciem. Już teraz jednak Majchrzak może być pewny najlepszej od marca 2023 roku pozycji w światowym rankingu. Dzięki zwycięstwu w ćwierćfinale w wirtualnym zestawieniu awansował na 145. miejsce.