HomePiłka nożnaGirona może sobie pluć w brodę po meczu z PSG! Co zrobił ich bramkarz?! [WIDEO]

PSG wygrało 1:0 z Gironą po golu Nuno Mendesa w 90. minucie spotkania. Ogromny błąd przy tym trafieniu Portugalczyka zaliczył Paulo Gazzaniga, któremu piłka przeturlała się pod nogami przy próbie jej złapania.

screen meczu

PSG wygrało z Gironą!

Girona nie jest przyzwyczajona do piłki, jaką w tym meczu musiała grać. O ile w lidze hiszpańskiej zazwyczaj udaje się Katalończykom przejąć kontrolę nad futbolówką, o tyle w tym starciu nie było na to szans. Po drugiej stronie stało bowiem napakowane jakościowymi piłkarzami PSG pod skrzydłami Luisa Enrique, szkoleniowca znanego z umiłowania do posiadania piłki.

Paryska drużyna dyktowała tempo rozgrywki od pierwszych minut. W 13. minucie mieli pierwszą groźną sytuację – strzał po podaniu Warrena Zaire-Emery’ego oddał Marco Asensio. Futbolówka o włos minęła słupek. Był to sygnał ostrzegawczy dla Girony, że muszą wzmocnić zasieki w defensywie.

I podopiecznym Michela się to udało. W pierwszej połowie PSG nie miało więcej klarownych okazji, jak już oddawali strzały, to z nieprzygotowanych pozycji. Gazzaniga nie musiał ani razu nawet interweniować. Choć najprawdopodobniej Girona nie chciała, by tak ten mecz wyglądał, to i tak zaskakująco pewnie ich zawodnicy czuli się w niskiej defensywie.

W drugiej odsłonie meczu PSG podkręciło tempo. Girona miała olbrzymie trudności z wychodzeniem z własnej połowy. Paryżanie zaczęli częściej ostrzeliwać bramkę Gazzanigi, zmuszając go kilkukrotnie do interwencji. Swoje sytuacje marnowali kolejno Ousmane Dembele, Kolo Muani, czy Hakimi. Podopiecznym Luisa Enrique brakowało precyzji i chłodnej głowy przy finalizowaniu akcji. Śmiało powinni w drugiej połowie zdobyć przynajmniej dwie bramki. Gdy zdawało się, że Girona dowiezie remis do końca, absurdalnym błędem popisał się ich bramkarz.

Nuno Mendes wszedł z piłką w pole karne szukając dośrodkowania. Po jego zagraniu futbolówka odbiła się jednak od jednego z graczy Girony, dzięki czemu zmierzała ona do Gazzanigi. Argentyńskiemu bramkarzowi pozostało jedynie schylić się, by złapać piłkę w koszyczek. Ta jednak przeturlała się między jego nogami, wpadając do siatki. Wysiłek Girony, przy sporej dozie szczęścia ze względu na rozregulowane celowniki graczy PSG, został w tej chwili zaprzepaszczony.

Ostatecznie mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem PSG. Paryżanie mogą odetchnąć z ulgą, gdyż wypełnili swoje zadanie.

PSG 1:0 Girona

Gol: Nuno Mendes 90′

Żółte kartki: Marquinhos 17′, Krejci 20′, Romeu 43′, Gazzaniga 74′

PSG: Safanow – Hakimi, Marquinhos, Pacho, Mendes – Vitinha, Zaire-Emery, Fabian Ruiz – Dembele, Asensio, Barcola

Girona: Gazzaniga – Arnau Martinez, Lopez, Krejci, Gutierrez – Romeu, van de Beek, Ivan Martin – Tsygankow, Stuani, Gil

Legenda sportu obserwuje Lewandowskiego! Niespodziewany gość na trybunach w Monako