HomePiłka nożnaPiątkowski zawinił przy dwóch golach. RB Salzburg gorszy od Sparty Praga

Piątkowski zawinił przy dwóch golach. RB Salzburg gorszy od Sparty Praga

Źródło: własne

RB Salzburg musiał uznać wyższość rywala. Sparta Praga wykorzystała między innymi błędy Kamila Piątkowskiego i zapewniła sobie pierwsze trzy punkty w Lidze Mistrzów.

Sparta Praga - RB Salzburg

screen/Canal plus

Niemoc RB Salzburg i poważny błąd Piątkowskiego

W środowy wieczór w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów zmierzyły się Sparta Praga z RB Salzburg. Nie zabrakło więc polskich wątków. W ekipie z Austrii w pierwszym składzie mogliśmy zobaczyć Kamila Piątkowskiego. Polak przebojem wdarł się w tym sezonie do pierwszej jedenastki i nikt od dłuższego czasu nie był w stanie mu dorównać. Na skrzydle w Sparcie Praga gra z kolei Lukas Haraslin, który w latach 2015-2020 był piłkarzem Lechii Gdańsk. Słowak jest jednym z liderów swojego zespołu. W ostatniej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów strzelił gola i zaliczył asystę przeciwko Malmo. Dzięki temu, to właśnie Czesi grają jesienią w najbardziej elitarnych rozgrywkach Europy.

Sparta Praga bardzo dobrze weszła w to spotkanie. Już w drugiej minucie do siatki rywali trafił Kaan Kairinen. Dobrą akcją z lewej strony najpierw popisał się Lucas Haraslin. Słowak oddał groźny strzał, który został sparowany przez bramkarza RB Salzburg, prosto pod nogi Fina, a ten następnie bez problemu uderzył w kierunku bramki bezradnego Blaswicha.

W 42. minucie dużego błędu dopuścił się Kamil Piątkowski. Polak dostał piłkę za plecy i sugerował sędziemu, że Victor Olatunji był na spalonym. Tak się jednak nie stało. Przez brak reakcji reprezentanta Polski, Nigeryjczyk z łatwością złożył się do strzału w polu karnym RB Salzburg. Po chwili mógł cieszyć się ze zdobytej bramki. Przy trafieniu 25-latka asystował Filip Panak.

Piątkowski kontynuuje złą passę. Fatalny występ Polaka

Kamil Piątkowski, który został graczem sierpnia w RB Salzburg, nie będzie dobrze wspominał meczu ze Spartą Praga. Polak ponownie przyczynił się do straty gola. W 58. minucie łatwo dał sobie odebrać piłkę przed polem karnym i zostawił swojego bramkarza w sytuacji trzech na jednego. Co prawda po chwili obrońcy Salzburga doskoczyli do swoich rywali. Jednak w dość prosty sposób zostali ograni przez Qazima Laciego, który podwyższył wynik spotkania na 3:0.

Przez całe spotkanie Sparta Praga miała mecz pod kontrolą. Austriacy nie stworzyli sobie zbyt wielu dogodnych okazji aby powalczyć chociaż o remis. Pewne, bo 3:0 wygrał zespół z Czech

W drugiej kolejce Ligi Mistrzów Sparta Praga na wyjeździe zmierzy się ze Stuttgartem. RB Salzburg z kolei podejmie u siebie francuski Brest.

Sparta Praga 3:0 RB Salzburg

Gole: Kairinen 2′, Olatunji 42′, Laci 58′

Żółte kartki: Douath 72′, Vitik 87′

Sparta: Jensen – Vitik, Panak- Zeleny – Preciado, Laci, Kairinen, Wiesner – Birmancević, Olatunji, Haraslin

RB Salzburg: Blaswich – Dedić, Piątkowski, Blank, Mellberg – Capaldo, Bajcetić, Clark, Dorgeles, Yeo, Gloukh