HomePiłka nożnaŁKS Łódź przedłuża zwycięską passę! Wisła Kraków ponownie pokonana

ŁKS Łódź przedłuża zwycięską passę! Wisła Kraków ponownie pokonana

W zaległym meczu 1. kolejki Betclic 1. ligi, ŁKS Łódź pokonał 3:1 Wisłę Kraków. Gospodarze już w pierwszej połowie objęli dwubramkowe prowadzenie, które udało im się utrzymać do końca spotkania.

ŁKS Łódź

ŁKS Łódź zwycięża w piątym meczu z rzędu

Gospodarze pierwszą połowę zaczęli naprawdę świetnie. Już w 10. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Andreu Arasa. Hiszpan nabrał wiatru w żagle i po niecałych 18 minutach ponownie przyczynił się do zdobycia bramki. Asystował on Stefanowi Feiertagowi i tym samym ŁKS wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Wisła natomiast mimo kilku prób nie była w stanie doprowadzić chociażby do zdobycia bramki kontaktowej.

W drugiej połowie Wisła Kraków dochodziła do sytuacji, ale nie potrafiła kończyć ich strzałem. Mimo 10 wykreowanych sytuacji, goście nie byli w stanie złapać kontaktu, co bezlitośnie wykorzystali gospodarze. W 71. minucie do wykonania rzutu karnego podszedł Michał Mokrzycki i pewnie umieścił piłkę w siatce, tym samym podwyższając prowadzenie na 3:0.

Od tamtego momentu na stadionie wybrzmiewała już tylko jedna, wielka celebracja kibiców Łodzi. Sympatycy ŁKS-u świętowali piąte zwycięstwo z rzędu mimo tego, że do końca spotkania zostało jeszcze ponad 20 minut. W 97. minucie spotkania bramkę “na otarcie łez” dla Białej Gwiazdy zdobył Alan Uryga. Dzięki kolejnej wygranej awansował na 4. miejsce w ligowej tabeli. Wisła natomiast znajduje się na 16. miejscu, które na koniec sezonu oznacza spadek. Dla Białej Gwiazdy z pewnością jest to poważny sygnał, że trzeba zmienić coś w grze zespołu.

ŁKS Łódź 3:1 Wisła Kraków

Bramki: A. Arasa 10′, S. Feiertag 28′, M. Mokrzycki 71′ – A. Uryga 90+7′
Żółte kartki: Głowacki, Arasa – Sukiennicki, Łasicki, Uryga

ŁKS Łódź: Bobek, Wiech, Gulen, Dankowski, Głowacki, Kupczak, Mokrzycki, Wysokiński, Młynarczyk, Arasa, Feiertag.
Wisła Kraków: Chichkan, Mikulec, Łasicki, Uryga, Jaroch, Carbo, Igbekeme, Baena, Gogół, Starzyński, Rodado.

Turecki duet załatwił trzy punkty! Benfica wygrywa w Belgradzie [WIDEO]
Bayer rozbił Feyenoord. Wirtz zabawił się rywalami! [WIDEO]
Zieliński zaczyna czarować. Inter tak go określił [WIDEO]
Niels Frederiksen ma za sobą nietypową odprawę. Motywował… kibiców Lecha
Bonfiace z kosmicznym podaniem. Bayer się bawi z Feyenoordem!
Kibice Puszczy zaszli za skórę sympatykom Cracovii. Poszło o meczowy komunikat
Problemy Erika Exposito. To nie jest transfer marzeń
Beniaminek na czele klasyfikacji! W której drużynie występuje najwięcej młodzieży?