HomePiłka nożnaBayern miażdży Dinamo Zagrzeb. Kanonada Goli w Monachium

Bayern miażdży Dinamo Zagrzeb. Kanonada Goli w Monachium

Bayern Monachium we wtorkowy wieczór nie bez problemów, ale poradził sobie z Dinamem Zagrzeb i wygrał 9:2. Ofensywny koncert na Alianz Arenie.

Bayern Monachium

IMAGO / Passion2Press/MarkusFischer

Wielka dominacja Bayernu Monachium

Bayern Monachium w swoim pierwszym tegorocznym meczu Ligi Mistrzów podejmował we wtorek Dinamo Zagrzeb. Bawarczycy byli zdecydowanym faworytem tego meczu. Dinamo to zespół, który jest hegemonem w lidze chorwackiej. W Lidze Mistrzów w ostatnich latach nie potrafiło jednak poradzić sobie w fazie grupowej i już jesienią odpadało z tych rozgrywek. Po zmianie formatu będzie chciało udowodnić, że stać ich na coś więcej, niż sam udział w elitarnych europejskich rozgrywkach.

W pierwszych 15 minutach Bayern Monachium zdominował swojego rywala. Grał bardzo intensywnie i spychał swojego przeciwnika do defensywy. Mocny napór sprawił, że w 16.minucie do siatki Dinama trafił Serge Gnabry. Okazało się jednak, że VAR dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. Za nim jednak do tego doszło, w polu karnym Dinama Pavlović był faulowany przez Pierre-Gabriela. Sędzia podyktował jedenastkę, która została pewnie wykorzystana przez Harry’ego Kane’a.

Kolejne minuty dalej sprzyjały Bayernowi. Dinamo starało się wyprowadzać kontrataki, ale zazwyczaj kończyły się one, tuż po przekroczeniu połowy przeciwnika. Było widać bardzo dużą różnicę klas pomiędzy obiema ekipami.

W 33. minucie kapitalną akcję przeprowadził Bayern Monachium. Znajdujący się z lewej strony Serge Gnabry zagrał piłkę w pole karne, a tam magicznym zgraniem klatką piersiową, Jamal Musiala zgrał futbolówkę do Raphaela Guerreiro, który fantastycznym uderzeniem pokonał Iavna Nevisticia.

Pięć minut później Bawarczycy przeprowadzili kolejny skuteczny atak. Po kilku podaniowej akcji gospodarze wywalczyli rzut rożny. Został on szybko rozegrany prze Musiale i Kimmicha, który precyzyjnie dośrodkował na głowę Michaela Olisena. 22-latek po uderzeniu z bliskiej odległości mógł cieszyć się z pierwszego gola w Lidze Mistrzów.

Entuzjazm Dinama i wyrachowanie Bayernu

Dinamo Zagrzeb bardzo dobrze weszło w drugą połowę. Już w 49. minucie pierwszą bramkę dla gości zdobył Bruno Petković. Bayern nie zdążył się otrząsnąć po trafieniu 30-latka, a zaledwie dwie minuty później Takuya Ogiwara strzelił drugiego gola. Chorwaci zwietrzyli swoją szansę i odważniej ruszyli na przeciwnika. W kolejnej akcji po golu Dinama, dobrą interwencją popisał się Sven Ulreich, który w przerwie zastąpił Manuela Neuera.

Entuzjazm drużyny Jakirovicia nie trwał zbyt długo. Bayern otrząsnął się po trudnym momencie i w 57. minucie zdobył czwartego gola. Po uderzeniu z dystansu Kimmicha, skutecznie interweniował Nevistić. Nie miał on jednak szczęścia, bo w polu karnym dobrze ustawiony był Harry Kane. Anglik z bliskiej odległości pokonał bramkarza Dinama. Bayern na tym nie poprzestał. W 61. minucie po bardzo szybkiej akcji zdobył piątką bramkę. Jej autorem był ponownie Michael Olise. Jamal Musiala wystawił piłkę Francuzowi na pustą bramkę. 22-latek dokonał więc formalności i zatarł tym samym gorszy moment gospodarzy.

W 72. minucie Juan Martinez Manuera podyktował rzut karny dla Bayernu Monachium, po zagraniu ręką gracza Dinama. Jedenastkę po raz kolejny wykorzystał Harry Kane. Dzięki temu trafieniu 31-latek skompletował hat-tricka. Na tym jednak nie poprzestał. W 78. minucie po faulu w polu karnym na Alphonso Daviesie, ponownie stanął przed szansą na gola. Tym razem również się nie pomylił i zdobył czwartą bramkę tego wieczoru.

W ostatnich minutach Bayern kontynuował swoje ataki. Nie oddawał już piłki swojemu przeciwnikowi i w 85. minucie strzelił ósmego gola. Tym razem do siatki trafił rezerwowy Leroy Sane. Na zakończenie, Leon Goretzka w 92. minucie również wpisał się na listę strzelców. Bayern pokonał ostatecznie Dinamo 9:2.

Bawarczycy w kolejnej kolejce Ligi Mistrzów zmierzą się na wyjeździe z Aston Villą. Dinamo Zagrzeb z kolei będzie szukało szansy na pierwsze punkty w starciu z AS Monaco.

Bayern Monachium 9:2 Dinamo Zagrzeb

Gole: Kane 19′(karny), Guerreiro 33′, Olise 38′, Kane 57′, Olise 61′, Kane 73′(karny), Kane 78′(karny), Sane 85′, Goretzka 92′ – Petković 48′, Ogiwara 50′

Żółte kartki: Stefan Ristovski 77′

Bayern: Neuer – Kimmich, Kim, Upamecano, Davies – Pavlović, Guerreiro, Olise, Musiala, Gnabry – Kane

Dinamo: Nevistić – Ristovski, Catherine, Mmaee, Gabriel – Rog, Misić, Pjaca, Baturina, Ogiwara – Petković

Zieliński zaczyna czarować. Inter tak go określił [WIDEO]
Niels Frederiksen ma za sobą nietypową odprawę. Motywował… kibiców Lecha
Bonfiace z kosmicznym podaniem. Bayer się bawi z Feyenoordem!
Kibice Puszczy zaszli za skórę sympatykom Cracovii. Poszło o meczowy komunikat
Problemy Erika Exposito. To nie jest transfer marzeń
Beniaminek na czele klasyfikacji! W której drużynie występuje najwięcej młodzieży?
Xabi Alonso zostanie zastąpiony… inną legendą? Bayer ma pomysł
Dlatego tak naprawdę odszedł De Rossi. Szokujące kulisy zwolnienia
Girona uhonorowała legendę. Poruszająca historia [WIDEO]
Ekipę mistrza Niemiec czeka nieuniknione? Niepewna przyszłość kluczowych postaci