HomeTenisWTA Hua Hin: Triumf Linette w koszmarnych warunkach pogodowych

WTA Hua Hin: Triumf Linette w koszmarnych warunkach pogodowych

Źródło: WTA

Magda Linette wygrała w dwóch setach z Ukrainką Łesią Curenko i awansowała do drugiej rundy turnieju rangi WTA 250 w Hua Hin w Tajlandii. Spotkanie było toczone w niezwykle trudnych warunkach klimatycznych, co odbiło się na samym meczu.

Magda Linette

CTK / Alamy

Linette w drugiej rundzie turnieju w Tajlandii

Po szybkim odpadnięciu z US Open, Magda Linette udała się do Tajlandii na turniej WTA 250 w Hua Hin. W pierwszej rundzie mierzyła się nie tylko z Łesią Curenko, ale także z warunkami atmosferycznymi – po godzinie 13:00 temperatura wynosiła 29 stopni, z poziom wilgotności powietrza osiągnął 99 proc.

Uciążliwa pogoda dała się we znaki obu zawodniczkom – w pierwszym secie doszło do aż sześciu przełamań, a w drugim gemie miało miejsce osiem równowag. Z tak trudnej rywalizacji znacznie lepiej wyszła Polka, która czterokrotnie wygrała przy zagraniu Ukrainki i triumfowała 6:2.

Druga partia miała podobny przebieg – tym razem doszło w niej do siedmiu przełamań, ale ponownie to Linette okazała się wytrwalsza. Polka prowadziła już 5:3, a przy stanie 5:4 miała piłkę meczową, ale Curenko zdołała ją obronić. Po chwili jednak polska tenisistka dopięła swego i wygrała 7:5.

Łesia Curenko (92. WTA) – Magda Linette (43. WTA) 2:6, 5:7

Magda Linette awansowała tym samym do drugiej rundy turnieju WTA 250 w Hua Hin. Jej kolejną rywalką będzie Słowaczka Rebecca Sramkova (102. WTA), która nie bez problemów, w trzech setach wygrała z Mananchaya Sawangkaew z Tajlandii.

The Freak prezentuje kolejne zestawienie! Wielki rewanż w pojedynku pań
KSW 100 z kolejnym mistrzem w zestawieniu! Będzie bronił pasa
Kolejne mocne zestawienie The Freak! “Prezes” zmierzy się z “Sutonatorem”
Fame MMA się nie zatrzymuje. Mistrz walk na gołe pięści wkracza do gry!
Kolejny mistrz zawalczy na KSW 100! Podejdzie do jedenastej obrony pasa
Linia lotnicza reaguje na sytuację z Usykiem.
Zbliża się wielki powrót Mariusza Pudzianowskiego. Dyrektor KSW przerwał milczenie