HomePiłka nożnaPolski napastnik zaczyna strzelanie w nowym zespole. Debiutancki gol

Polski napastnik zaczyna strzelanie w nowym zespole. Debiutancki gol

Źródło: @DAZN_BENL

Piotr Parzyszek strzelił swojego debiutanckiego gola w barwach RWD Molenbeek, zespołu z zaplecza belgijskiej ekstraklasy. 31-letni napastnik trafił do tego klubu latem, z holenderskiego FC Emmen.

@DAZN_BENL screen "X"

Parzyszek z pierwszą bramką w RWDM

RWD Molenbeek stara się o szybki powrót do najwyższej belgijskiej klasy rozgrywkowej. W tym celu latem zakontraktowali między innymi Piotra Parzyszka, który błyskawicznie stał się podstawowym napastnikiem drużyny. 31-letni polski snajper w czwartej kolejce nowego sezonu zdobył swoje debiutanckie trafienie w barwach nowego zespołu.

W sobotę RWD Molenbeek wygrało 3:0 z Lierse Sportkring na własnym stadionie. Parzyszek wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie golem w 59. minucie starcia. Wygrał on walkę powietrzną z defensorem rywali po dośrodkowaniu Davida Sousy. 13 minut później Polak zanotował asystę przy golu Ilyesa Zianiego.

RWD Molenbeek tymczasowo zajmuje pierwsze miejsce w tabeli zaplecza belgijskiej ekstraklasy. Swoje mecze w tej kolejce rozegrać musi jeszcze Deinze, czy La Louviere, ale nawet przy ich zwycięstwach, drużyna Parzyszka utrzyma wysoką lokatę.

31-letni polski napastnik podpisał z RWDM kontrakt do końca czerwca 2025 roku. Aktualnie Parzyszek jest wyceniany przez portal “Transfermarkt” na 325 tysięcy euro.

FAME: The Freak. “Taazy” znów z wielkim zwycięstwem! [WYNIKi GALI]
Skandal na gali FAME! Denis Załęcki zdyskwalifikowany! To było przegięcie!
FAME: The Freak. Michał Pasternak sensacyjnym bohaterem!
FAME: The Freak. Jóźwiak przegrał z Pasutem. “Potężne cepy”