HomePiłka nożnaKoszmar polskiego stopera w Holandii. Jego drużyna została upokorzona

Koszmar polskiego stopera w Holandii. Jego drużyna została upokorzona

Heerenveen zostało upokorzone w spotkaniu z AZ Alkmaar. Zespół Pawła Bochniewicza przegrał aż 1:9. Polak rozegrał 90 minut. W zespole De Superfriezen wystąpił także były bramkarz Lecha Poznań, Mickey van der Hart.

SC Heerenveen

ANP / Alamy

Bolesna porażka Heerenveen

Z Eredivisie dość często docierają do nas wieści o widowiskowych spotkaniach i wysokich wynikach. Nie inaczej było podczas piątej kolejki obecnego sezonu holenderskiej ekstraklasy. Ujrzeliśmy w niej koncert w wykonaniu zespołu AZ Alkmaar, który pokonał Heerenveen aż 9:1. Niestety w barwach pokonanej drużyny 90 minut rozegrał trzykrotny reprezentant Polski, Paweł Bochniewicz.

Pierwszą bramkę w spotkaniu bardzo szybko, bo już w czwartej minucie zdobył Sven Mijnans. Po upływie 15 minut Heerenveen zdołało jednak doprowadzić do wyrównania za sprawą trafienia Luuka Brouwersa. W 23. minucie natomiast to znowu Alkmaar zaczęło prowadzić. Wszystko za sprawą gola Troya Parrotta. Do przerwy utrzymał się wynik 2:1 i nic nie zapowiadało tego, co wydarzy się w drugiej połowie.

Po zmianie stron prawdziwy koncert rozpoczęła ekipa prowadzona przez Maartena Martensa, a główną rolę na początku drugiej części spotkania odegrał Parrott. W ciągu 11 minut od wznowienia gry Irlandczyk dołożył kolejne trzy trafienia i tym samym jego zespół prowadził już 5:1. Przez dłuższą chwilę na boisku było nieco spokojniej, ale kolejny cios ponownie wyprowadzili gospodarze. W 72. minucie szóstą bramkę dla Alkmaar zdobył Ibrahim Sadiq. Po trzech minutach futbolówkę w siatce umieścił natomiast Mexx Meerdink. Po 80. minucie swoje trafienia zanotowali także Kristijan Belic oraz Zico Buurmeester.

SC Heerenveen było w tym spotkaniu wyraźnie gorsze i musi przełknąć gorycz bolesnej porażki. Najlepszego spotkania nie zanotował Paweł Bochniewicz, który tworzył parę stoperów z Samem Kerstenem. W bramce drużyny Polaka wystąpił także dobrze znany kibicom Ekstraklasy Mickey van der Hart, były golkiper Lecha Poznań.

Drużyna Robina van Persiego po czterech kolejkach zajmuje 12. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem czterech punktów. Zdecydowanie lepiej radzi sobie natomiast Alkmaar, które dzięki temu zwycięstwo awansowało na drugą lokatę. Do lidera, którym jest PSV Kaaskoppen tracą dwa oczka.

Kolejny kandydat do pracy na Old Trafford. Manchester United weźmie trenera z Premier League?
Bruno Fernandes z emocjonalnym wpisem! Chodzi o ostatnie występy
Koszmarna pomyłka bramkarza w Championship! Okropny babol w ostatnich minutach [WIDEO]