HomePiłka nożnaMaciej Skorża znów zwycięski. Udany powrót do pracy!

Maciej Skorża znów zwycięski. Udany powrót do pracy!

Źródło: Własne/Kanał Sportowy

W meczu 30. kolejki japońskiej J1 League prowadzona przez Macieja Skorżę Urawa Red Diamonds pokonała Gambę Osaka 1:0 na wyjeździe. Dla polskiego szkoleniowca był to pierwszy mecz po siedmiomiesięcznej przerwie od pracy.

Maciej Skorża

Aflo Co. Ltd. / Alamy

Drużyna Macieja Skorży lepsza od Gamby Osaka

Na początku września Maciej Skorża wrócił do Urawy Red Diamonds, zastępując na stanowisku trenera Norwega Pera-Mathiasa Hogmo. Decyzja polskiego szkoleniowca była dość zaskakująca, bowiem pod koniec stycznia 52-latek zrezygnował z pracy w zespole. Warto przypomnieć, że w przeszłości Skorża zdobywał wraz z Urawą Red Diamonds trofeum Azjatyckiej Ligi Mistrzów.

Skorża zaczął swoją drugą kadencję w japońskim klubie od wyjazdowego starcia z Gambą Osaka. Trzeba przyznać, że w pierwszej połowie to gospodarze byli stroną dominującą, choć nie stworzyli sobie praktycznie żadnej klarownej sytuacji. Tuż po zmianie stron podopieczni polskiego trenera objęli prowadzenie. W 49. minucie dośrodkowanie Ryomy Watanabe wykończył Takahiro Sekine.

Po trafieniu dla Urawy mecz wreszcie się otworzył, co nie było dobrą informacją dla byłego opiekuna Lecha Poznań. Zespół z Osaki zdecydowanie częściej utrzymywał się przy piłce, ale gospodarze nie potrafili przebić się przez mur obronny złożony z piłkarzy Skorży. Mimo starań dwukrotnego mistrza Japonii trzy punkty ostatecznie padły łupem Urawy Red Diamonds.

Po 30. kolejkach J1 League zespół Macieja Skorży zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Na osiem kolejek przed końcem sezonu ekipa z Saitamy traci aż 16 “oczek” do ligowego podium.

Trzęsienie ziemii w klubie Polaka! To efekt kompromitującej porażki
Polski napastnik nie pomógł swojej drużynie! Czerwona kartka jeszcze w pierwszej połowie
Niespodzianka w Premier League. Manchester United stracił punkty
Hit Serie A na remis. Bez bramek w starciu Juventusu z Napoli
Ależ pech Polaka na angielskich boiskach! Jego samobój przyczynił się do porażki