HomeTenisWTA Guadalajara: Życiówka Magdaleny Fręch! Polka już w ćwierćfinale

WTA Guadalajara: Życiówka Magdaleny Fręch! Polka już w ćwierćfinale

Źródło: WTA

Magdalena Fręch po świetnym meczu wygrała w trzech setach z Amerykanką Ashlyn Krueger i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 500 w Guadalajarze. Zwycięstwo to sprawi, że polska tenisistka awansuje na najwyższe w karierze miejsce w światowym rankingu.

Magdalena Fręch

Fręch w ćwierćfinale WTA w Guadalajarze

Pierwszy set nie był zbytnio udany w wykonaniu polskiej tenisistki. Popełniła w nim aż pięć podwójnych błędów, podczas gdy Krueger zanotowała dwa asy serwisowe. Do tego trzykrotnie zdołała przełamać Polkę, która co prawda obroniła trzy piłki setowe, ale finalnie przegrała 3:6.

W drugim secie polska tenisistka wróciła na swój optymalny poziom. Znacznie poprawiła grę w serwisie, a przy tym była skuteczna podczas zagrań Amerykanki, którą dwukrotnie przełamała. Obroniła wypracowaną przewagę i wygrała tę partię 6:3.

Udaną grę kontynuowała również w trzecim secie, w którym wykorzystywała każdy błąd Krueger. Polka znalazła sposób na serwis amerykańskiej tenisistki i trzykrotnie wygrywała przy jej zagraniu, co dało jej finalnie zwycięstwo 6:1 i awans do kolejnej rundy.

Ashlyn Krueger (51. WTA) – Magdalena Fręch (43. WTA) 6:3, 3:6, 1:6

Dzięki tej wygranej Polka zanotuje “życiówkę” w rankingu WTA – już teraz jest pewna awansu na co najmniej 40. miejsce w rankingu. W ćwierćfinale WTA 500 w Guadalajarze zmierzy się natomiast z Kanadyjką Mariną Stakusic (155. WTA).

Mecz Ekstraklasy budzi zainteresowanie policji i prokuratury. Klub wciąż czeka na karę