HomePiłka nożnaPogrom i deklasacja. Niemcy rozbili 10:1 swoich przeciwników

Pogrom i deklasacja. Niemcy rozbili 10:1 swoich przeciwników

Źródło: X

Reprezentacja Niemiec do lat 21 wygrała 10:1 z Estonią w meczu kwalifikacji do Mistrzostw Europy. Hattrickiem popisał się Karim Adeyemi, zawodnik Borussii Dortmund.

dpa picture alliance / Alamy

Niemcy rozgromili Estonię

Kwalifikacje do Mistrzostw Europy U21 zaczynają wchodzić w końcową, najważniejszą fazę. Sytuacja w tabeli “D”, w której znajduje się Polska i znajdują się Niemcy staje się coraz bardziej klarowna. Zarówno nam, jak i naszym sąsiadom udało się wygrać mecze w ramach wrześniowego zgrupowania. Biało-Czerwoni wygrali 3:1 z Bułgarią, gdy Niemcy rozbili 10:1 Estonię.

Młodzieżowi reprezentanci Niemiec zaczęli strzelanie w 23. minucie spotkania. Wtedy worek z bramkami otworzył Nick Woltemade uderzeniem z rzutu karnego. Chwilę, bo siedem minut później, prowadzenie podwyższył Nicolo Tresoldi. Do przerwy padły jeszcze trzy gole – dubletem popisał się Karim Adeyemi i jednym trafieniem Eric Martel.

W drugiej połowie Niemcy kontynuowali natarcie. Woltemade zdobył swoją drugą bramkę, Rosenfelder strzelił na 7:0, a Adeyemi skompletował hattricka. Honorowy gol Estonii miał miejsce w 70. minucie, gdy Aleksandr Sapovalov pokonał Jonasa Urbiga. Przed końcowym gwizdkiem Niemcy zdołali zdobyć jeszcze dwie bramki – na listę strzelców zapisał się Tim Lemperle i Ansgar Knauff.

Aktualnie reprezentacja Niemiec lokuje się na pierwszym miejscu tabeli grupy “D” z 22 punktami na koncie. Polacy znajdują się na drugiej lokacie z czterema “oczkami” mniej.

Śląsk Wrocław w ogniu krytyki po odejściu Nahuela. “Oszukano wiele osób”