HomeTenisSinner poza zasięgiem Fritza! Włoch triumfuje w US Open i umacnia się na pozycji lidera rankingu ATP

Źródło: Kanał Sportowy

W niedzielnym finale US Open Jannik Sinner pokonał 3:0 Taylora Fritza. Włoch nie pozostawił Amerykaninowi żadnych złudzeń i bez żadnych problemów zapewnił sobie zwycięstwo.

Jannik Sinner

Associated Press / Alamy Stock Photo

Sinner zdecydowanie lepszy od Fritza

Już w pierwszym secie Sinner pokazał Fritzowi, że nie będzie to dla niego łatwa przeprawa. Włoch przełamał Amerykanina w pierwszym gemie, a następnie wygrał swoje podanie, wychodząc na dwugemowe prowadzenie. Reprezentant gospodarzy jednak odrobił straty i również przełamał Włocha. To jednak nie podłamało lidera rankingu. Sinner przełamał Fritza ponownie, a następnie po wygraniu swojego podania zrobił to po raz trzeci i tym samym wygrał pierwszego seta.

W drugim secie przełamań było zdecydowanie mniej, bo zaledwie jedno, ale ponownie po stronie Sinnera. Rywalizacja była wyrównana aż do 10 gema, w którym to Włoch przełamał Amerykanina i finalnie wygrał drugiego seta wynikiem 6:4.

W trzecim secie to Fritz przez moment wyglądał lepiej i nawet wydawało się, że będzie w stanie złapać kontakt w całej rywalizacji. Tak się jednak nie stało. Sinner wygrał cztery gemy z rzędu i z wyniku 3:5, świętował zwycięstwo wygrywając 7:5. Włoch tym samym umocnił się na pierwszym miejscu w rankingu ATP.

Jannik Sinner 3:0 (6:3, 6:4, 7:5) Taylor Fritz

Girona uhonorowała legendę. Poruszająca historia [WIDEO]
Ekipę mistrza Niemiec czeka nieuniknione? Niepewna przyszłość kluczowych postaci
Przemowa Feio w przerwie meczu z Rakowem. Ujawniono, co mówił [WIDEO]
Mecz Ekstraklasy budzi zainteresowanie policji i prokuratury. Klub wciąż czeka na karę