HomeTenisMatteo Berrettini omal nie zasłabł na korcie w Miami podczas meczu z Andym Murray’em

Źródło: The Tennis Letter

Do groźnie wyglądającej sytuacji doszło wczoraj podczas meczu Matteo Berrettiniego z Andym Murray’em. Włoch prawie stracił przytomność podczas serwowania.

Matteo Berrettini

IMAGO / Geoff Burke / USA TODAY Network

Chwile grozy

Kibice tenisa najedli się stresu podczas wczorajszego meczu Włocha, a wszystko za sprawą jego chwilowych kłopotów ze zdrowiem. Sytuacja miała miejsce na początku ósmego gema w drugim secie. Berrettini zamierzał zaserwować, jednak przymierzając się do zagrania piłki zaczął słaniać się na nogach i omal nie upadł na kort. Na szczęście tenisista nie stracił świadomości, a po krótkiej przerwie i interwencji lekarzy gra została wznowiona.

Przyczyną całej sytuacji może być pogoda w Miami, gdzie aktualnie temperatury sięgają 30 stopni Celsjusza. Zastanawiający jest jednak fakt, że podczas meczu obu panów termometry nie wskazywały aż tak wysokich wartości, więc nagłe problemy Włocha są z tego względu lekko zadziwiające.

Ostatecznie mecz został dokończony, a Matteo Berrettini i tak pożegnał się z turniejem, ulegając swojemu doświadczonemu rywalowi 1:2 (6:4, 3:6, 4;6)

Nie pierwszy raz

Sytuacja z chwilowym zasłabnięciem Berrettiniego to nie pierwsze tego typu wydarzenie, które miało miejsce podczas turnieju w Miami. Kilka dni temu podobnych problemów doświadczył Arthur Cazaux. W przypadku Francuza całe zdarzenie wyglądało poważniej, ponieważ runął on na ziemię i wymagał natychmiastowej pomocy medyków. Tenisista z oczywistych względów nie dokończył swojego spotkania z Haroldem Mayotem.