HomeTenisUS Open: Coco Gauff nie obroni tytułu. Absurdalna liczba błędów Amerykanki

US Open: Coco Gauff nie obroni tytułu. Absurdalna liczba błędów Amerykanki

Coco Gauff nie obroni wielkoszlemowego tytułu sprzed roku i już w 4. rundzie pożegnała się ze zmaganiami na nowojorskich kortach US Open. Trzecia zawodniczka rankingu WTA przegrała ze swoją rodaczką Emmą Navarro, popełniając zaskakująco dużo błędów.

Coco Gauff

Przed rokiem amerykańska tenisistka dokonała wielkiej sztuki, sięgając na “własnej ziemi” po pierwszy wielkoszlemowy tytuł w karierze. Gauff po trzysetowym starciu wygrała z Aryną Sabalenką i cieszyła się z końcowego triumfu. W tym roku nie zdoła jednak obronić tego sukcesu.

W pierwszym secie pojedynku 4. rundy z Emmą Navarro decydujący okazał się być szósty gem – Gauff dała się w nim przełamać, co miało konsekwencje w postaci odskoczenia przez rywalkę. W ósmym gemie niżej notowana z Amerykanek nie wykorzystała piłki setowej, ale zrobiła to chwilę później, triumfując 6:3.

Drugi set ponownie rozstrzygnął się w drugiej jego części, lecz tym razem Gauff przechyliła go na swoją korzyść – po dwukrotnym przełamaniu rywalki wygrała 6:4. W trzecim secie to jednak Navarro rozdawała karty. Osiągnęła przewagę dwóch gemów, którą wykorzystała przy stanie 5:3 – po raz drugi wygrała przy serwisie Gauff i triumfowała 6:3.

Emma Navarro (12. WTA) – Coco Gauff (3. WTA) 6:3, 4:6, 6:3

Biorąc pod uwagę statystyki, porażka Gauff nie powinna dziwić – popełniła aż 19 podwójnych błędów przy serwisie i aż 60 niewymuszonych błędów w trakcie gry. W ćwierćfinale US Open Emma Navarro zmierzy się z Paulą Badosą (29. WTA), która ograła Chinkę Yafan Wang.

Mecz Ekstraklasy budzi zainteresowanie policji i prokuratury. Klub wciąż czeka na karę