HomeInne sportyKolejne złoto na paraigrzyskach! Kapitalny finał Chojnowskiego i Grudnia

Kolejne złoto na paraigrzyskach! Kapitalny finał Chojnowskiego i Grudnia

Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień wygrali finałowy pojedynek z rywalami z Chin i sięgnęli po złoty medal igrzysk paralimpijskich w Paryżu w rywalizacji deblowej w paratenisie stołowym. To trzeci krążek z najcenniejszego kruszcu, jaki biało-czerwoni wywalczyli w stolicy Francji.

Paratenis

PKPAR

Trzecie złoto reprezentantów Polski

Finał rywalizacji deblowej w paratenisie stołowym w ramach igrzysk paralimpijskich w Paryżu odbył się w niedzielne przedpołudnie. Reprezentanci Polski, Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień nie mieli łatwego zadania – ich rywalami byli Chaodong Liu i Yiqing Zhao. Chińczycy są przecież potęgą w tej dyscyplinie, również jeśli chodzi o paraigrzyska.

Pierwszy set finałowego starcia niezwykle wyrównany, a zwycięstwo biało-czerwoni zapewnili sobie w grze na przewagi – wygrali 13:11. W Triumf ten dodał im wiatru w skrzydła, ponieważ w dwóch kolejnych partiach byli jeszcze skuteczniejsi – dwukrotnie ograli rywali 11:8 i sięgnęli po złoto.

To trzeci złoty medal wywalczony przez reprezentantów Polski na igrzyskach paralimpijskich w Paryżu. Wcześniej dwa krążki z najcenniejszego kruszcu wywalczył Kamil Otowski, który wygrał rywalizacje na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym w kategorii S1. Łącznie Polacy mają już sześć medali – trzy brązowe dołożyli Karolina Pęk i Natalia Partyka oraz Karolina Pęk i Piotr Grudzień (paratenis stołowy), a także Lech Stoltman (pchnięcie kulą).

KSW 100 z kolejnym mistrzem w zestawieniu! Będzie bronił pasa
Fame MMA się nie zatrzymuje. Mistrz walk na gołe pięści wkracza do gry!
Linia lotnicza reaguje na sytuację z Usykiem.
Zbliża się wielki powrót Mariusza Pudzianowskiego. Dyrektor KSW przerwał milczenie