HomeTenisUS Open: Świetny mecz Igi Świątek! Ograła Rosjankę i jest w 4. rundzie

US Open: Świetny mecz Igi Świątek! Ograła Rosjankę i jest w 4. rundzie

Iga Świątek pewnie, w dwóch setach wygrała z Rosjanką Anastasiją Pawluczenkową i zameldowała się w czwartej rundzie wielkoszlemowego US Open. Polka nie dała rywalce żadnych szans, a teraz czeka ją starcie z kolejną rosyjską tenisistką.

Iga Świątek

Pewne zwycięstwo i awans Igi Świątek

W maju ubiegłego roku w 2. rundzie turnieju w Rzymie polska tenisistka dała Rosjance prawdziwą lekcję tenisa – rozbiła ją bowiem 6:0, 6:0. W US Open ponownie to Świątek była zdecydowaną faworytką i choć tym razem na korcie spędziła nieco więcej czasu niż przed rokiem, jej przewaga była wyraźna.

Pierwszy set rozpoczął się od przełamania, a po chwili Świątek wygrała przy własnym zagraniu i prowadziła 2:0. W kolejnych wymianach żadna z tenisistek nie dała się już przełamać. Pawluczenkowa próbowała zaskoczyć Polkę asami serwisowymi, których zaliczyła trzy, ale popełniła również dwa razy więcej niewymuszonych błędów. W efekcie liderka rankingu WTA wygrała 6:4.

W drugim secie Pawluczenkowa nie popełniła tego samego błędu i nie dała się przełamać w pierwszym gemie, ale niewiele to zmieniło. W trzecim i piątym gemie Świątek wygrała przy zagraniu Rosjanki, dzięki czemu po pięciu kolejnych wygranych wymianach prowadziła 5:1. Chwilę później dopięła swego i z dużym spokojem triumfowała 6:2.

Iga Świątek (1. WTA) – Anastasija Pawluczenkowa (27. WTA) 6:4, 6:2

Polska tenisistka awansowała tym samym do 4. rundy wielkoszlemowego US Open. Zagra w niej z kolejną Rosjanką, Ludmiłą Samsonową (16. WTA), która z kolei w poprzedniej rundzie pewnie wygrała 6:1, 6:1 z Amerykanką Ashlyn Krueger.

Feio skomentował zmianę w bramce. Dlatego Kacper Tobiasz nie zagrał
Laporta potwierdza! Barcelona przedłuży z nim kontrakt
Legia zdominowała Lechię Gdańsk. Spokojna wygrana drużyny Goncalo Feio.
Wisła Kraków lepsza od Termaliki! Potknięcie lidera Betclic 1. Ligi
Ten Hag odpowiada na medialne doniesienia. Stanowcze słowa Holendra!
Reprezentant Niemiec zostanie w Bayernie? Do końca umowy zostało kilka miesięcy
Bayern osłabiony przed meczem z Barceloną? Występ kluczowego gracza pod znakiem zapytania!