HomeInne sportyPierwszy medal na igrzyskach paralimpijskich! Od razu złoto

Pierwszy medal na igrzyskach paralimpijskich! Od razu złoto

Już drugiego dnia Igrzysk Paralimpijskich w Paryżu Polska otworzyła swój dorobek medalowy. Kamil Otowski został w czwartek mistrzem olimpijskim w parapływaniu na 100 metrów.

Kamil Otowski

Polski Komitet Paralimpijski

Kamil Otowski złotym medalistom igrzysk paralimpijskich

Od środy w Paryżu trwają XVII Letnie Igrzyska Paralimpijskie. Polskę podczas imprezy reprezentować będzie osiemdziesięciu czterech sportowców. Nasi paralimpijczycy do startów ruszyli dopiero w czwartek, ale od razu przywitali się z Paryżem mocnym akcentem!

Pierwszy sukces przyszedł na olimpijskim basenie. Kamil Otowski nie dał żadnych szans swoim rywalom i z przewagą ponad szesnastu sekund nad drugim miejscem wywalczył złoty medal w rywalizacji na 100 metrów stylem grzbietowym. Cztery lata temu w Tokio świeżo upieczony mistrz olimpijski wywalczył piąte miejsce na dwa razy dłuższym dystansie.