HomePiłka nożnaPogromca Jagiellonii poza Ligą Mistrzów. Bodo/Glimt wyeliminowane

Pogromca Jagiellonii poza Ligą Mistrzów. Bodo/Glimt wyeliminowane

Bodo/Glimt, które niedawno wyrzuciło za burtę Ligi Mistrzów Jagiellonię Białystok, teraz samo poczuło gorycz porażki. Norwegowie przegrali z Crveną Zvezdą i nie awansowali do Ligi Mistrzów.

Bodo Glimt Crvena Zvezda

Bodo/Glimt odpadło z Ligi Mistrzów

W pierwszym meczu Bodo wygrało z serbską drużyną 2:1. Zespół Kjetila Knutsena mógł mieć nadzieję na dobry rezultat również w rewanżu. Gdyby drużyna Superlaget awansowała do Ligi Mistrzów, byłby to jej debiut w najbardziej prestiżowych rozgrywkach w Europie. Żeby jednak świętować takie osiągnięcie, należało potwierdzić dobrą dyspozycję w rewanżu z Crveną Zvezdą.

Serbowie wrzucili jednak w środę wyższy bieg i pozbawili Norwegów marzeń o Champions League. W 26. minucie prowadzenie drużynie z Belgradu dał Bruno Duarte. Brazylijczyk wykorzystał rzut karny. Po przerwie gospodarze ruszyli po drugą bramkę. Timi Elsnik podał do Urosa Spajicia, a ten trafił do siatki. Crvena Zvezda wygrała ostatecznie 2:0. To zespół z Belgradu świętował awans do Ligi Mistzrów.

Crvena Zvezda znów w Champions League

Bodo/Glimt nie zdołało zatem awansować do fazy ligowej piłkarskiego raju. Norwegowie będą musieli zadowolić się udziałem w Lidze Europy.

Warto przypomnieć, że Crvena Zvezda grała w Lidze Mistrzów też w poprzednim sezonie. Wówczas Serbowie zajęli ostatnie miejsce w grupie z Manchesterem City, RB Lipsk i Young Boys. Jak poradzą sobie w najbliższych miesiącach?