HomePiłka nożnaBasaksehir awansował do fazy ligowej LKE. Wielki dzień Krzysztofa Piątka

Basaksehir awansował do fazy ligowej LKE. Wielki dzień Krzysztofa Piątka

Turecki Basaksehir z Krzysztofem Piątkiem w składzie wygrał w rewanżu 2:0 z irlandzkim St. Patrick’s Athletic i zagra w fazie ligowej Ligi Konferencji. Dla polskiego napastnika będzie to pierwsza w karierze okazja do gry w “głównej” części europejskiego pucharu.

Krzysztof Piątek

ANP / Alamy

Basaksehir zagra w fazie ligowej LKE

Przed tygodniem drużyna Krzysztofa Piątka nie była w stanie przebić się przez mur stworzony przez trzecią drużynę poprzedniego sezonu irlandzkiej ligi. Choć Basaksehir był faworytem, spotkanie niespodziewanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

W rewanżowym spotkaniu turecki zespół miał potwierdzić przewagę nad rywalem z Irlandii. W pierwszej połowie w istocie tak było gospodarze oddali aż 11 strzałów na bramkę St. Patricks, ale żaden z nich nie znalazł się w siatce. Do przerwy nie padła więc żadna bramka.

Po zmianie stron, a dokładniej w 64. minucie Basaksehir w końcu wyszedł na prowadzenie – Omer Sahiner wygrał pojedynek z bramkarzem i trafił na 1:0. Rezultat na 2:0 w 82. minucie ustalił Olivier Kemen, który po świetnym dośrodkowaniu Lucasa Limy zapewnił tureckiej ekipie grę w fazie ligowej Ligi Konferencji.

Piątek zadebiutuje w fazie grupowej/ligowej

Krzysztof Piątek przebywał na murawie do 77. minuty. Oddał dwa strzały, ale żaden z nich nie był w stanie zagrozić bramkarzowi St. Patricks. Gra w fazie ligowej LKE będzie pierwszą taką okazją w karierze – wcześniej grał jedynie w fazie eliminacyjnej.