HomePiłka nożnaWpuścił trzy gole, ale dostał duże wyróżnienie. Udany debiut Grabary

Wpuścił trzy gole, ale dostał duże wyróżnienie. Udany debiut Grabary

Źródło: Kicker

Kamil Grabara wpuścił trzy gole w debiutanckim meczu w barwach VfL Wolfsburg w Bundeslidze (2:3 z Bayernem Monachium). Mimo to, polski bramkarz doczekał się wielu pochwał za ten występ, a dziennik “Kicker” umieścił go w najlepszej XI kolejki.

Przegrany debiut Grabary w Bundeslidze

Po letnim transferze z FC Kopenhagi, polski bramkarz zanotował oficjalny debiut w Wolfsburgu przed tygodniem. Grabara rozegrał pełne 90 minut meczu 1. rundy Pucharu Niemiec z TuS Koblenz, który jego drużyna wygrała 1:0. W niedzielę natomiast zadebiutował w Bundeslidze.

Drużyna prowadzona przez Ralpha Hasenhuttla przegrała przed własną publicznością 2:3 z Bayernem Monachium. Spotkanie pechowo ułożyło się m.in. dla Jakuba Kamińskiego, który w 65. minucie zanotował samobójcze trafienie. W 82. minucie gola na wagę trzech punktów strzelił Serge Gnabry.

Grabara w XI kolejki Bundesligi

Mimo wpuszczenia trzech bramek, Grabara rozegrał bardzo dobre spotkanie. Wystarczy wspomnieć, że gdyby nie jego kilka udanych interwencji, wynik na korzyść Bawarczyków mógłby być znacznie wyższy. 25-latek zasłużenie został doceniony przez niemieckie media.

Dziennik “Kicker” ocenił występ Grabary na 1,5, czyli niemal najwyższą notę, a ponadto znalazł się w najlepszej XI pierwszej kolejki Bundesligi. Do tego został wybrany zawodnikiem spotkania, co tylko potwierdziło jego znakomity debiut w niemieckiej lidze.

Zieliński chwalony po meczu w Lidze Mistrzów z City. “Był motorem napędowym i mózgiem Interu”
Łapie kartki i nie boi się ruszyć z rękami na dyrektora. Roma ma nowego trenera!
Spadek reprezentacji Polski w rankingu FIFA. Zadecydowała Liga Narodów
Kolejny zwrot akcji w sprawie Zalewskiego. Czy Polak wróci do składu Romy?
Matias Nahuel odszedł ze Śląska Wrocław. Jak zareaguje klub?
Ależ wyróżnienie dla gwiazdy Lecha. Jest obok Messiego, Benzemy czy Yamala
Skorupski doceniony. Wysokie oceny we włoskich mediach
Odrzucił wielki transfer i teraz tego żałuje. Kuriozalna prośba hiszpańskiego zawodnika
Głupio wyleciał z boiska, teraz pięknie przeprosił. Wspaniały gest gracza Wisły Kraków