HomePiłka nożnaZabójcza kontra, trafienie faraona i Liverpool z drugim zwycięstwem w Premier League

Liverpool pokonał Brentford 2:0 w meczu 2. kolejki Premier League. Do siatki trafiali kolejno Luis Diaz i Mohamed Salah.

Salah w meczu z Brentford

PA Images / Alamy

Oba zespoły przystąpiły do 2. kolejki Premier League w wyśmienitych nastrojach. Liverpool wygrał na wyjeździe z Ipswich Town 2:0. Natomiast piłkarze z Londynu pokonali na własnym stadionie Crystal Palace (2:1). Rywalizacja z Pszczołami była również 100. występem Virgila van Dijka na Anfiled w barwach The Reds.

Liverpool przechytrzył Brentford

Liverpool przyzwyczaił swoich fanów do niemrawych początków spotkań. U schyłku kadencji Jurgena Kloppa jego podopieczni notorycznie tracili gole jako pierwsi. Również za rządów Arne Slota, a dokładnie w jego debiucie przeciwko Ipswich 19-krotni mistrzowie kraju w pierwszych minutach nie prezentowali się najlepiej.

Piłkarze z czerwonej części Liverpoolu zupełnie inaczej zainaugurowali rywalizację z Brentford, ponieważ w 13. minucie bramkę zdobył Luis Diaz. Ibrahima Konate wygrał pojedynek we własnym polu karnym i podał głową do Mohameda Salaha. Egipcjanin upadł na murawę, a piłka trafiła pod nogi Diogo Joty, który prostopadłym zagraniem uruchomił byłego zawodnika Porto. Skrzydłowy trafił w lewy, górny róg bramki strzeżonej przez Marka Flekkena.

Po zmianie stron Holender zanotował świetną interwencję. Dośrodkowanie Diaza zostało wyrzucone w powietrze przez Jotę, który po chwili uderzył przewrotką. Strzał Portugalczyka zamienił się w podanie do Andrew Robertsona, który trafia głową we Flekkena. W 56. minucie przebudzili się goście. Mathias Jensen dośrodkował z lewej strony na dalszy słupek, a tam główkował Nathan Collins. Alisson Becker zatrzymał 23-letniego Irlandczyka. Następnie byliśmy świadkami rozegrania akcji, które wiążę się ze stylem preferowanym przez Slota. Piłka krążyła jak po sznurku i ostatnim elementem układanki miało być podanie Mac Allistera do Salaha. Finalnie we wszystko wmieszał się Vitaly Janelt i przerwał atak.

Liverpool raz po raz stwarzał sobie dogodne sytuacje. Fani zgromadzeni na Anfield musieli przywitać się ze starą koleżanką czyli nieskutecznością. Impas przełamał Salah w 71. minucie. “Król Egiptu” ze znakomitym wyczuciem wyszedł do prostopadłego podania od Diaza i uderzył z lewej nogi tuż przy słupku. Gospodarze z sześcioma punkami zajmują czwarte miejsce w tabeli Premier League. Już w następnej kolejce na podopiecznych Slota czeka mecz z odwiecznym rywalem – Manchesterem United. Z kolei piłkarze Thomasa Franka okupują 13. lokatę i mają przed sobą starcie z beniaminkiem – Southampton.

Liverpool FC – Brentford 2:0 (1:0)
Bramki: 13. Diaz, 71. Salah
Żółte kartki: Szoboszlai, Gravenberch – Noorgard, Jensen
Wyjściowy skład Liverpoolu: Allison – Alexander-Arnold, Konate, van Dijk, Robertson – Gravenberch, Mac Allister – Salah, Szoboszlai, Diaz – Jota
Wyjściowy skład Brentford: Flekken – Roerslev, Collins, Pinnock, Ajer – Norgaard , Janelt, Jensen – Mbeumo, Lewis-Potter, Wissa

Clout MMA ma problem. Wydali mocne oświadczenie
Hit nad hity! Mamed Chalidow zawalczy z niepokonanym polskim mistrzem KSW!
Szalone starcie na FAME! Denis Załęcki zmierzy się z dwoma rywalami!
Kuriozalna propozycja dla Pudzianowskiego. Różnica 54 kilogramów!
Jak zareaguje Szeremeta na złoto po igrzyskach? “To inne uczucie”
Zmiana warty po walce wieczoru! UFC ma nowego mistrza wagi koguciej
Legenda UFC wraca. Poznaliśmy rywala Jona Jonesa
Wyniki KSW 98. Paczuski wygrał, Leśko zaskoczył, a Głowacki przegrał [PODSUMOWANIE]
Ależ bitka w walce wieczoru KSW 98! Radosław Paczuski rozbił rywala w 61 sekund!
Niewiarygodna historia na KSW 98. “Czy jesteś na tyle szalony?!”