HomePiłka nożnaZieliński znowu nie zagrał. Polak nadal czeka na debiut w Interze

Zieliński znowu nie zagrał. Polak nadal czeka na debiut w Interze

Źródło: Własne/Kanał Sportowy

W sobotnim meczu 2. kolejki Serie A Inter Mediolan pokonał Lecce 2:0. Mimo spokojnej końcówki meczu Piotr Zieliński nie zaliczył długo wyczekiwanego debiutu. Reprezentant Polski spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Inter Mediolan

Nicolo Campo / Alamy

Piotr Zieliński nie dostał szansy od Simone Inzaghiego

Z perspektywy polskiego kibica przejście Piotra Zielińskiego do Interu Mediolan to absolutny hit letniego okienka transferowego. Szybko stało się jednak jasne, że reprezentant Polski opuści pierwszą kolejkę nowego sezonu Serie A, w której Nerazzurri mierzyli się z Genoą. Pomocnik nabawił się bowiem kontuzji mięśniowej w jednym z meczów towarzyskich.

Wszystko wskazywało jednak na to, że popularny “Zielu” będzie gotowy na starcie z Lecce w drugiej kolejce ligi włoskiej. 30-latek znalazł się w kadrze meczowej, choć zabrakło dla niego miejsca w wyjściowym składzie. Polak przyglądał się poczynaniom ekipy Simone Inzaghiego, która szybko objęła prowadzenie. Matteo Darmian wpisał się na listę strzelców już w 5. minucie spotkania. Mistrzowie Włoch dorzucili drugą bramkę w drugiej połowie. Rzut karny po faulu na Marcusie Thuramie wykorzystał Hakan Calhanoglu.

Tuż po trafieniu Turka Inzaghi postanowił wprowadzić na boisko trochę świeżej krwi. W ciągu 10 minut wykorzystał wszystkie zmiany. Choć włoski trener niczym nie ryzykował wprowadzając Zielińskiego na boisko, Polak został na ławce rezerwowych.

Ostatecznie Inter Mediolan pokonał Lecce 2:0. Mimo tego, że było to pierwsze zwycięstwo Nerazzurich w tym sezonie, mistrzowie Włoch plasują się obecnie na szczycie tabeli ligi włoskiej. Jeśli chodzi o Piotra Zielińskiego, na jego oficjalny debiut w Interze trzeba będzie poczekać przynajmniej do starcia z Atalantą Bergamo, które odbędzie się 30 sierpnia (piątek) o godzinie 20:45.

Clout MMA ma problem. Wydali mocne oświadczenie
Hit nad hity! Mamed Chalidow zawalczy z niepokonanym polskim mistrzem KSW!
Szalone starcie na FAME! Denis Załęcki zmierzy się z dwoma rywalami!
Kuriozalna propozycja dla Pudzianowskiego. Różnica 54 kilogramów!
Jak zareaguje Szeremeta na złoto po igrzyskach? “To inne uczucie”
Zmiana warty po walce wieczoru! UFC ma nowego mistrza wagi koguciej
Legenda UFC wraca. Poznaliśmy rywala Jona Jonesa
Wyniki KSW 98. Paczuski wygrał, Leśko zaskoczył, a Głowacki przegrał [PODSUMOWANIE]
Ależ bitka w walce wieczoru KSW 98! Radosław Paczuski rozbił rywala w 61 sekund!
Niewiarygodna historia na KSW 98. “Czy jesteś na tyle szalony?!”