HomePiłka nożnaCo za gol młodego Polaka! Świetny rajd z piłką [WIDEO]

Co za gol młodego Polaka! Świetny rajd z piłką [WIDEO]

Źródło: ESPN NL

Jan Faberski w sobotę, w starciu z FC Eindhoven, strzelił swojego pierwszego gola dla rezerw Ajaksu. 18-letni Polak przejął piłkę na swojej połowie, by przebiec spory dystans i skończyć akcję precyzyjnym strzałem z lewej nogi.

screen @ESPNnl "X"

Faberski rozwija się w Ajaksie

Jan Faberski w poprzednim sezonie grał na poziomie juniorskim, reprezentując drużynę Ajaksu do lat 18. Latem został przesunięty do rezerw holenderskiego klubu. W trzecim oficjalnym meczu na wyższym poziomie rozgrywkowym udało się 18-letniemu Polakowi strzelić gola.

Sobotnie starcie rezerw Ajaksu z FC Eindhoven Faberski rozpoczął na ławce rezerwowych. Zameldował się na murawie w 57 minucie, gdy jego zespół wygrywał 1:0. Już dziewięć minut później udało się Ajaksowi podwyższyć prowadzenie za sprawą bramki Rijkhoffa.

Jan Faberski strzelił trzeciego gola meczu po fenomenalnym rajdzie w 80. minucie spotkania. 18-latek przyjął futbolówkę na własnej połowie i przebiegł z nią spory dystans, by dostać się w pobliże pole karnego przeciwnika. Będąc tuż przy szesnastce rywala, Faberski oddał precyzyjne uderzenie lewą nogą nie dając bramkarzowi przeciwnika żadnych szans.

Faberski dołączył do Ajaksu z Jagiellonii latem 2022 roku. Jest młodzieżowym reprezentantem Polski, ma pięć występów na koncie dla drużyny Biało-Czerwonych do lat 17.

Bologna nie zatrzymała Liverpoolu. Włosi ocenili Polaków
Sensacyjna porażka Realu Madryt! Carlo Ancelotti przejechał się po zespole
Kolejna asysta Bogusza! Kluczowe zwycięstwo LA FC [WIDEO]
Świetny mecz Świderskiego w MLS! Dwa gole i asysta dla Charlotte [WIDEO]
Prezes Lecha złożył jasną deklarację. Chodzi o cel na sezon
Messi i Suarez prowadzą drużynę do historycznego zwycięstwa! Inter Miami z trofeum [WIDEO]
Reprezentant Polski o Szczęsnym: Po nim można się wszystkiego spodziewać
Świetne wieści dla Legii. Real Betis zagra bez największych gwiazd! A to nie wszystko!
Liga Mistrzów kopalnią niespodzianek. Sensacyjny lider i wicelider tabeli [ZDJĘCIE]
Powrót z zaświatów Juventusu! Niezwykłe zwycięstwo w hicie Ligi Mistrzów [WIDEO]