HomePiłka nożnaPewne zwycięstwo Manchesteru City z beniaminkiem! Hat-trick Haalanda

Pewne zwycięstwo Manchesteru City z beniaminkiem! Hat-trick Haalanda

Źródło: Własne/Kanał Sportowy

W sobotnim meczu 2. kolejki Premier League oswajające się z angielską elitą Ipswich Town przyjechało na teren Manchesteru City, a więc mistrza kraju. Obywatele wygrali 4:1, choć trzeba zaznaczyć, że pierwszą bramkę w tym meczu zdobył zespół Kierana McKenny.

Manchester City

Erling Haaland bohaterem Manchesteru City

Zdecydowanym faworytem sobotniego starcia była ekipa z Manchesteru. Beniaminek Premier League nie zamierzał się jednak poddawać. W 7. minucie Benjamin Johnson popisał się świetnym podaniem prostopadłym w kierunku Sammiego Szmodicsa. Irlandczyk zmieścił piłkę pod interweniującym Edersonem i dał prowadzenie swojej drużynie. Mecz zaczął się więc od sporej sensacji.

Zemsta Manchesteru City była brutalna. W 12. minucie Erling Haaland wykorzystał rzut karny po faulu Leifa Davisa na Savinho. Mimo tej sytuacji zespół prowadzony przez Kierana McKennę wciąż starał się grać odważnie. Chwilę później bramkarzowi Ipswich przytrafił się koszmarny błąd. Arijanet Murić stracił panowanie nad piłką poza własnym polem karnym. Do bezpańskiej piłki dopadł wspomniany wcześniej Savinho, a całą akcję golem zakończył De Bruyne.

Mistrzowie Anglii ruszyli do kolejnych ataków. Bramka na 3:1 to klasyczna akcja duetu De Bruyne – Haaland. Belg zagrał do wychodzącego na pozycję Norwega, który następnie wpisał się na listę strzelców po raz drugi. Choć po tym golu Obywatele mogli już odetchnąć z ulgą, piłkarze Pepa Guardioli wciąż byli głodni kolejnych bramek. W 29. minucie finezyjnym strzałem popisał się De Bruyne, lecz jego próba wylądowała na poprzeczce.

Druga połowa to już kompletna dominacja Manchesteru City. Ipswich Town miało duży problem, jeśli chodzi o kreowanie sytuacji strzeleckich. Z kolei Obywatele niemalże zadomowili się w polu karnym przeciwnika. Nie przekładało się to jednak na okazje. W 65. minucie hat-tricka mógł zdobyć Erling Haaland, lecz Arijanet Murić odkupił swoje winy z pierwszej połowy. Kosowski golkiper popisał się fenomenalną interwencją.

Gdy już wydawało się, że mecz skończy się wynikiem 3:1, norweska gwiazda pokazała swój kunszt strzelecki. Rosły napastnik oddał niezwykle precyzyjne uderzenie zza pola karnego, po którym Murić nie miał absolutnie nic do powiedzenia. Tym samym Manchester City wygrywa drugie spotkanie w tym sezonie Premier League. Z kolei Ipswich Town wciąż czeka na swoje pierwsze zwycięstwo.

Manchester City – Ipswich Town 4:1

Gole: Haaland 12′, 16′, De Bruyne 14′, Haaland 89′ – Szmodics 7′

Żółte kartki: Dias, Morsy, Szmodics

Wyjściowy skład Manchesteru: Ederson – Akanji, Dias, Gvardiol – Lewis, Kovacić – Savinho, Silva, De Bruyne, Doku – Haaland

Wyjściowy skład Ipswich: Murić – Johnson, Tuanzebe, Woolfenden, Greaves, Davis – Hutchinson, Morsy, Luongo, Szmodics – Delap

Ter Stegen zawalił mecz. Barcelona przegrała z Monaco! [WIDEO]
Śląsk Wrocław ma jasny cel. Prezes wskazał konkretną pozycję w tabeli PKO BP Ekstraklasy
Kolejny kandydat do rządzenia polską piłką ręczną! Rywalizacja z podtekstem!
Nieudany początek Wisły Płock w Lidze Mistrzów. Porażka w Lizbonie
Boniek tego oczekuje od reprezentacji. Bez ogródek
Bodo kompletnie zaskoczyło Jagiellonię. “Od wielu lat nie pamiętam takiego meczu”