HomePiłka nożnaCo za wejście Adama Buksy do Midtjylland! Kolejny gol w lidze duńskiej

Co za wejście Adama Buksy do Midtjylland! Kolejny gol w lidze duńskiej

Źródło: Własne/Kanał Sportowy

Adam Buksa nie przestaje imponować formą. Nowy napastnik Midtjylland wpisał się na listę strzelców już w 15. minucie meczu 6. kolejki ligi duńskiej przeciwko Sonderjyske.

Adam Buksa

Ritsau / Alamy

Adam Buksa z bramką w meczu z Sonderjyske

Latem Adam Buksa był bohaterem dość zaskakującego transferu do Midjtylland. Duński klub sprowadził reprezentanta Polski głównie po to, by ten pomógł drużynie awansować do fazy ligowej Ligi Mistrzów. W międzyczasie dalej trwają jednak rozgrywki duńskiej Superligaen, w której 28-latek zagrał dwa z pięciu spotkań.

Były snajper tureckiego Antalyasporu udowadnia, że mimo zmiany klubu jest w stanie utrzymać formę strzelecką z minionego sezonu. Trafiał do siatki w meczach z Aarhus i Aalborgiem. W sobotę zespół z Herning mierzył się z Sonderjyske. Na kolejne trafienie Buksy nie trzeba było długo czekać – w 15. minucie Polak skorzystał z podania Dario Osorio i wpakował piłkę do siatki. Choć dzięki trafieniu 28-latka Midtjylland doprowadziło do remisu, tuż przed przerwą padł gol, po którym ekipa polskiego napastnika znów będzie musiała gonić wynik.

Po meczu z Sonderjyske Midtjylland czeka rewanżowe starcie ze Slovanem Bratysława w ramach ostatniej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu padł remis 1:1. Początek spotkania zaplanowano na 28 sierpnia (środa) o godzinie 21:00.