HomeInne sportyAleż forma Darii Pikulik. Kolejny wyścig i kolejne miejsce na podium

Ależ forma Darii Pikulik. Kolejny wyścig i kolejne miejsce na podium

Źródło: Eurosport

Reprezentująca ekipę Human Powered Health Daria Pikulik zajęła trzecie miejsce w jednodniowym wyścigu kolarskim Konvert Koerse 2024. Srebrna medalistka z Paryża po raz kolejny potwierdziła, że znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji.

Daria Pikulik

Speed Media / Alamy

Kolejny udany występ Darii Pikulik

Ostatniego dnia igrzysk olimpijskich w Paryżu Daria Pikulik sprawiła niezwykle miłą niespodziankę polskim kibicom, sięgając po srebrny medal w omnium, czyli kolarskim wieloboju na torze. Po zaledwie kilkudziesięciu godzinach od tego sukcesu przystąpiła do rywalizacji w Tour de France Femmes.

W żeńskim odpowiedniku kolarskiego klasyku Pikulik potwierdziła wysoką formę, zajmując 6. lokatę na sprinterskim finiszu, który wystartował w Rotterdamie. W piątek natomiast pojawiła się na starcie wyścigu Konvert Koerse w Belgii i ponownie pokazała się ze świetnej strony.

Pikulik na trzecim stopniu podium

Reprezentantka Polski ukończyła liczący 118,6 km wyścig na trzecim miejscu. Zmagania odbywające się dookoła miasta Kortrijk zakończyła świetnym finiszem z peletonu, przekraczając linię mety za Holenderką Sofie van Rooijen i Włoszką Chiarą Consonni.

Pikulik bardzo dobrze czuje się w wyścigu Konvert Koerse – jest to dla niej bowiem drugie z rzędu podium w tej rywalizacji. Przed rokiem Polka stanęła na najwyższym stopniu podium.