HomePiłka nożnaMistrzyni olimpijska zniszczyła złoty medal z IO 2024. Chciałaby dostać nowy [WIDEO]

Źródło: New York Post/Tik Tok

Piłkarka reprezentacji USA Lynn Williams zdradziła w mediach społecznościowych, że zniszczyła swój złoty medal za zwycięstwo na IO 2024. Zgłosiła się nawet do MKOl z pytaniem, czy będzie mogła otrzymać drugi, nieuszkodzony krążek.

Lynn Williams

Zuma Press / Alamy

Amerykanka zniszczyła medal olimpijski

Piłkarki reprezentacji Stanów Zjednoczonych zostały złotymi medalistkami na igrzyskach w Paryżu. Zawodniczki prowadzone przez Emmę Hayes wygrały w wielkim finale 1:0 z Brazylijkami po bramce Mallory Swanson i po raz piąty w historii zostały mistrzyniami olimpijskimi.

Jedna z nagrodzonych krążkiem piłkarek, Lynn Williams nie nacieszyła się nim jednak zbyt długo. Po kilkunastu dniach od finałowego spotkania 31-latka przekazała w mediach społecznościowych, że jej medal został zniszczony. Zdradziła, że doszło do tego wskutek “machania nim niczym młociarka”.

Problemy z medalami z Paryża

Cytowana przez “New York Post” Williams zdradziła, że skontaktowała się już z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, aby dowiedzieć się, czy może otrzymać drugi, nowy medal. W nagraniu udostępnionym w sieci pokazała również, jakich zniszczeń doznał jej krążek.

Generalnie temat medali olimpijskich z Paryża i ich jakości był często wspominany przez samych sportowców. Brązowy medalista w skateboardingu Nyjah Huston pokazał swój krążek w mediach społecznościowych i zwrócił uwagę, że zaczął się on “dziwnie łuszczyć”.