HomePiłka nożnaNapastnik Chelsea z nominacją do pudła sezonu! Miał przed sobą pustą bramkę i wtedy stało się to [ZDJĘCIE]

Źródło: ESPN FC

Chelsea pokonała na własnym stadionie Servette 2:0 w eliminacjach Ligi Konferencji UEFA. Jednak do najzabawniejszej sytuacji doszło w 51. minucie spotkania, gdy na pustą bramkę nie trafił Marc Guiu. Zdjęcie przedstawiające pudło Hiszpana opublikował profil ESPN FC na platformie X.

Marc G pudło Liga Konferencji Servette

X / Big Chance Missed

Guiu nie trafił na pustą

Marc Guiu przeszedł do Chelsea z Barcelony na początku lipca tego roku. Choć początkowo Hiszpan miał udać się na wypożyczenie, to finalnie trener Enzo Maresca zapowiedział, że 18-latek będzie regularnie grał. Wychowanek Blaugrany w 1. kolejce Premier League zapisał na swoim koncie 23 minuty w przegranym starciu z Manchesterem City (0:2). Następnie w meczu 4. rundy eliminacji Ligi Konferencji przeciwko Servette napastnik wyszedł już w podstawowym składzie.

Na Stamford Bridge gospodarze wygrali 2:0 po golach Christophera Nkunku i Noniego Madueke. Natomiast w 51. minucie Guiu zabrał piłkę bramkarzowi Szwajcarów i miał przed sobą tylko pustą bramkę. Finalnie Jeremy Frick obronił pierwszy strzał napastnika, a następnie zatrzymał również dobitkę. Podopieczni Mareski w 2. kolejce Premier League zagrają na wyjeździe z Wolverhampton (25.08, 15:00). Z kolei rewanż z Servette odbędzie się w czwartek 29 sierpnia o 20:30.